Категорія
Новини
Дата

З 1 травня запрацює новий механізм сплати роздрібного акцизу з тютюну. Кошти підуть у місцеві бюджети

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7299, який запускає новий механізм сплати та зарахування акцизного податку з реалізації тютюнових виробів, повідомив голова бюджетного комітету Юрій Арістов. Нові правила набудуть чинності з 1 травня цього року, а не 1 січня 2023-го, як планувалося раніше, пише «Інтерфакс-Україна».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Прийнятий закон запускає новий механізм сплати та зарахування акцизного податку з реалізації тютюнових виробів із 1 травня 2022 року замість 1 січня 2023-го. 
  • Кошти від акцизу зараховуватимуться до бюджетів місцевого самоврядування.

Контекст

Новий механізм справляння роздрібного акцизу полягає в перенесенні сплати з роздрібних торговців тютюновими виробами за ставкою 5%, на виробників або імпортерів цих товарів. Тепер вони будуть сплачувати 5% акцизу з продажу товарів через власні роздрібні магазини або з продажу таких товарів іншим оптовим або роздрібним торговцям.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні