В Україні майже зупинилась тютюнова галузь. Виробники розповіли Forbes про причини /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

В Україні майже зупинилась тютюнова галузь. Виробники розповіли Forbes про причини

Shutterstock

Окрім алкоголя з прилавків супермаркетів та кіосків зникли і сигарети. Але не тому, що їх заборонили

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Військові дії майже зупини галузь виробництва та розповсюдження сигарет. Зокрема, вже декілька днів немає сигарет в столичних мережі «Сільпо», дуже обмежений асортимент у Варусі та Коло. В «Сільпо» не хочуть казати, чому це відбулося, у Коло пояснюють, що зараз зосереджені на більш нагальних групах товарів. 

Дистрибутор тютюнових виробів — компанія «Тедіс» роботу регіональних підрозділів зупинила у перший же день війни, розповіли Forbes у пресслужбі .

Це найбільший гравець на ринку, з часткою 60-70%, він постачає сигарети на 50 000 точок продажів. Потім роботу відновили, але постачають сигарети не всюди. Серед основних складнощів — дефіцит палива. комендантські години та складнощі доставки в міста, де проходять бойові дії, зазначають в компанії. 

з особистого архіву

з особистого архіву

Але є ще одна можлива причина — «Тедісу» не вистачає персоналу, розказав Forbes на умовах анонімності співробітник однієї з найбільших тютюнових компаній України. Частина людей пішла воювати, частина поїхали в евакуацію. 

Самі виробники сигарет зараз теж не працюють. Philip Morris зупинив фабрику у Харкові, а JTI — у Кременчуці. Проте поставки дистрибутору зі склада JTI не припиняв. Щоправда, вони зараз обмежені, через поточну ситуацію в країні, написав Forbes директор по звʼязкам з громадськістю Фемі Намфуа. 

Раніше стало відомо, що співробітники українського підрозділу JTI написали в головний офіс компанії листа, де, зокрема, вимагали зупинити продаж сигарет у Росію. Намфуа зазначає, що лист розглянули. Проте, підкреслює він, JTI Group є політично нейтральною і не втручається у геополітичні питання. «Це один із наріжних каменів нашого Кодексу поведінки», — пише він.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні