Категорія
Новини
Дата

За походженням я теж українець. Співзасновник Revolut Микола Сторонський про публічну підтримку та збір коштів для України

Співзасновник та CEO лондонського необанку Revolut, виходець із Росії Микола Сторонський виклав у офіційному блозі компанії відкритого листа на підтримку України. Компанія збирає 1,5 млн фунтів стерлінгів та подвоює перекази на українську ланку Червоного Хреста

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти:

  • «Я приїхав із Росії, і тепер я громадянин Великої Британії, за походженням я теж українець. Мій батько українець. У мене є сім’я та друзі по всій Україні – люди, про яких я дуже піклуюся і про яких дуже переживаю», – заявив у листі Сторонський.
  • «Ця війна неправильна і абсолютно огидна, – написав Сторонський – Я нажаханий та приголомшений її впливом, і я додаю свій голос до тих, хто по всьому світу закликає до негайного припинення бойових дій та відданості дипломатичним рішенням».
  • Клієнти Revolut за 24 години переказали на підтримку України понад 1 млн фунтів протягом 24 годин.
  • Компанія запустила переказ пожертвувань без комісії у п’ятницю, 25 лютого, для користувачів із Великої Британії, Литви, Ірландії, Польщі, Швейцарії, Португалії, Австрії, Болгарії та Сингапуру. Наразі до списку додали ще 17 країн, і він буде розширюватися.
  • Також Revolut скасував комісію за переказ коштів в українські банки.
  • «На знак солідарності з народом України я оголошую, що кожна пожертва, зроблена на звернення Червоного Хреста України, буде підтримана Revolut», – написав Сторонський. Протягом наступних семи днів компанія подвоюватиме суму кожної пожертви до Червоного Хреста України, поки сума не дійде до 1,5 млн фунтів.

Контекст:

Український розробник Влад Яценко та росіянин Микола Сторонський заснували фінтех-стартап Revolut у 2015 році. У 2021 році Яценко був на 34-му місці у списку найбагатших українців – Forbes оцінив його статки у $300 млн. Після того як Revolut залучив $800 млн у останньому раунді інвестицій, його оцінка збільшилася до $33 млрд, а частка Яценка подорожчала до $1,3 млрд.

До війни компанія мала плани на розвиток на українському ринку. Наприкінці 2021 року стартап зареєстрував офіс в Україні та почав наймати для нього спеціалістів, проте про запуск повноцінної роботи в країні тоді не йшлося. У лютому 2022-го Revolut став одним із перших резидентів спецрежиму для IT-компаній «Дія City».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні