Категорія
Новини
Дата

Залежна від російського газу Німеччина тягне економіку єврозони в рецесію – Bloomberg

Наступного року економіка єврозони скоротиться, оскільки вона бореться зі зростанням вартості енергоносіїв та ризиком їх дефіциту після вторгнення Росії в Україну, пише Bloomberg. Рецесія в Німеччині зумовить загальне падіння економіки єврозони на 0,1%.

Ключові факти 

  • Виробництво єврозони у 2023 році впаде на 0,1%, прогнозують економісти, які передбачали зростання на 0,3% ще місяць тому. Німеччина, найбільша економіка єврозони, скоротиться на 0,5%, тоді як економіки Франції, Італії та Іспанії, ймовірно, зростуть.
Залежна від російського газу Німеччина тягне економіку єврозони в рецесію – Bloomberg /Фото 1

Рецесія в Німеччині зумовить загальне падіння економіки єврозони на 0,1%

  • Сильна залежність Німеччини від російського газу поставила її в скрутне становище після початку повномасштабної війни в Україні, зазначає агентство. В умовах стрімкого зростання цін на енергоносії споживачі стикаються зі швидкою інфляцією, а ділові настрої падають.
  • Водночас останні базові прогнози ЄЦБ показують, що економіка уникне двох кварталів скорочення поспіль. Віцепрезидент центробанку Луї де Гіндос заявив, що існує ймовірність «технічної рецесії» на тлі підвищеної інфляції. 
  • Очікується, що ЄЦБ підвищить процентні ставки, а ставка за депозитами досягне піка у 2,5% у першому кварталі наступного року. Перше зниження ставок прогнозується у другому кварталі 2024 року. 

Контекст

Через війну Росії в Україні економічну рецесію світ почне відчувати з наступного року, йдеться в передмові до звіту «World Economic Outlook», який МВФ оприлюднив станом на жовтень 2022 року.

«Вторгнення Росії в Україну триває, потужно дестабілізуючи світову економіку. Безглузде знищення життів і засобів до існування за межами бойових дій призвело до серйозної енергетичної кризи в Європі, різко підвищує вартість життя й ускладнює господарську діяльність», – зазначають у МВФ.

Ключовий вплив на розвиток світового ВВП в майбутньому році спричинить інфляція, а також наслідки війни в Україні та пандемії COVID-19.

Приблизно одна третина світової економіки ризикує скоротитись у 2023 році, а США, ЄС і Китай продовжуватимуть зупинятися в розвитку. 

Енергетична криза в Європі наступного року, ймовірно, спричинить спад економіки Німеччини. Очікується, що ВВП скоротиться на 0,4% у 2023 році, оскільки стрімке зростання вартості електроенергії обмежує промислове виробництво та знижує споживчі витрати.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні