«Газпром» вирішив задіяти надлишкові російські сухопутні газотранспортні потужності проєкту «Північний потік – 2» для газопостачання північно-західних регіонів Росії. Включення другої нитки морського газопроводу можливе не раніше 2028 року, йдеться в повідомленні російського концерну.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Через зупинку сертифікації в Німеччині газопровода «Північний потік – 2» і санкції США проти оператора Nord Stream 2 AG, «Газпром» вирішив задіяти сухопутні потужності проєкту для газифікації споживачів північно-західного регіону РФ.
- «Газпром» у короткостроковій перспективі не зможе задіяти на 100% потужності газопроводу (дві нитки загальною потужністю 55 млрд кубів на рік).
- Якщо німецька сторона прийме рішення про введення в експлуатацію морського газопроводу «Північний потік – 2», в роботу може бути включено лише одну нитку зі 100% завантаженням. Початок включення в роботу другої морської нитки можливий не раніше 2028 року, заявили в компанії.
Контекст
Газопровід «Північний потік – 2» потужністю 55 млрд кубів газу на рік проходить від компресорної станції «Словʼянська» в Ленінградській області до Балтійського узбережжя Німеччини. Наразі обидві нитки магістралі заповнені газом та готові до роботи, заявляють в «Газпромі».
У відповідь на агресію Росії проти України уряд Німеччини, який раніше підтримував проєкт «Північний потік – 2», наказав зупинити сертифікацію газогону.
1 березня його оператор компанія Nord Stream 2 AG заявила про неплатоспроможність. Водночас США запровадили санкції проти оператора газопроводу компанії Nord Stream 2 AG.
Оператор газотранспортної системи України пропонує Європі поступово запровадити ембарго на використання російського газогону «Північний потік – 1».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.