Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) пропонує Європі поступово ввести ембарго на використання російського газогону «Північний потік – 1». Про це повідомив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в інтервʼю ТСН.ua.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Позиція України – поступове введення ембарго на газогін. Спочатку можна ввести обмеження на транзит «Північним потоком – 1» в обсязі 50%, пропонує Макогон.
- Подальше постачання російського газу до Німеччини можна продовжити газотранспортними системами України та Польщі. Україна активно обговорює цю позицію з європейськими та американськими колегами, додав керівник ОГТСУ.
Цитата
«І «Ямал» (газогін «Ямал – Європа», який проходить з РФ через Білорусь і Польщу до Німеччини), і наша ГТС здатні додатково транспортувати 20-30 млрд куб. м газу, що фактично збільшить залежність РФ від нашої газової інфраструктури. Вони розумітимуть, що, якщо пошкодять нашу ГТС, то не зможуть експортувати газ до Європи», – сказав Макогон.
Контекст
Газогін «Північний потік – 1» проходить через акваторію Балтійського моря до узбережжя Німеччини. Газогін, який працює з 2012 року, може прокачувати до 55 млрд кубометрів газу на рік.
У відповідь на агресію Росії проти України уряд Немеччини, який раніше підтримував проєкт «Північний потік – 2», наказав зупинити сертифікацію газогону. 1 березня його оператор компанія Nord Stream 2 AG заявила про неплатоспроможність.
Три тижні тому Росія погрожувала, що може заборонити прокачування газу через «Північний потік – 1» через санкції щодо «Північного потоку – 2».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.