Категорія
Новини
Дата

Засновник фінтеху Block і Twitter Джек Дорсі втратив за день $526 млн після виходу звіту Hindenburg Research

Засновник фінтеху Block (раніше Square) та співзасновник соцмережі Twitter Джек Дорсі після виходу розслідування Hindenburg Research за один день втратив $526 млн, або 11% своїх статків, пише Bloomberg. Наразі вони оцінюються у $4,4 млрд. Block закидають сприяння махінаціям із соцдопомогою в період пандемії на мільярди доларів.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • За підсумками торгів у четвер, 23 березня, акції Block обвалилися на 14,8%, до $61,57 за штуку. Під час самої сесії падіння у моменті сягало 22%.
  • Дорсі вклав більшу частину своїх грошей у Block. Частка бізнесмена у фінтеху, за даними Bloomberg, оцінюється в $3 млрд. Для порівняння: пакет Дорсі у Twitter коштує $388 млн.
  • Акції фінтеху почали різко падати після публікації розслідування Hindenburg Research, яка спеціалізується на пошуку порушень у публічних компаніях, щоб потім заробити на обвалі їхніх акцій. Остання стверджує, що платіжна платформа завищувала кількість своїх користувачів та занижувала витрати на залучення клієнтів.
  • Компанія відкинула звинувачення та заявила, що планує подати позов до Hindenburg Research.

Контекст

Hindenburg заявила, що протягом двох років розслідувала діяльність Block і за підсумками зайняла коротку позицію щодо акцій (зробила ставку на їх зниження). Розроблений Block платіжний додаток Cash App упустив «червоні прапори» про потенційне шахрайство, що сприяло махінаціям із допомогою в період пандемії на мільярди доларів, ідеться у звіті. Cash App нібито не звернув увагу на те, що один і той самий номер рахунку використовувався для отримання держвиплат кількома людьми. 

Адміністрація американського штату Массачусетс повідомила Hindenburg Research, що намагається повернути понад 69 000 одиниць соцвиплат з безробіття, виплачених на рахунки Cash App. За кількістю спірних операцій Cash App випередив великі банки, такі як JPMorgan і Wells Fargo, у яких набагато більше клієнтів, наголошується у звіті. Hindenburg Research також стверджує, що Block завищує кількість користувачів Cash App.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні