Чотири з п’яти підприємців відмовляються брати участь у Координаційній платформі при Офісі президента, яку створили для розв’язання проблем бізнесу. Таким підприємцям є, що приховувати від влади, заявив в інтерв’ю Forbes заступник голови ОП Ростислав Шурма.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Ключові факти
- Ці бізнесмени, за словами Шурми, відмовляються спілкуватися в будь-якому форматі, називати конкретні прізвища, факти і правопорушення з боку правоохоронців.
- «Я бачу, що багатьом, на жаль, є, що приховувати», – каже заступник голови ОП. Тож у більшості випадків скарг бізнесу на силовиків є первинне правопорушення з боку підприємців, зазначає він.
- Попри це, в інших випадках справді є або неадекватна реакція правоохоронців (невідповідність масштабу їхніх дій щодо первинного правопорушення, уточнив Шурма), або просто свавілля з боку силових структур.
- Для вирішення цієї ситуації Координаційна платформа підготувала законодавчі зміни. Зокрема, вони мають консолідувати всі економічні злочини в одному органі – Бюро економічної безпеки.
- Ще в одному новому органі мають сконцентрувати інспекційні функції. «Навколо БЕБ зробити це неможливо, бо питання надр, землі, лісу, води, промислового забруднення… неможливо передати БЕБ», – пояснив Шурма. Напевно, буде не два, а три таких органи, поки остаточного рішення немає, додав він.
Контекст
Цьогоріч значно збільшилась кількість скарг бізнесу на дії державних структур, зокрема правоохоронних органів. Так, дослідження за участі Офісу з розвитку підприємництва та експорту, «Дія.Бізнес», Мінекономіки та низки інших установ свідчить про занепокоєність бізнесу через можливий негативний вплив держави.
Скарг до бізнес-омбудсмена у першому кварталі цього року теж стало удвічі більше, ніж було у четвертому кварталі 2022-го.
Президент Володимир Зеленський провів наприкінці червня першу за часи війни нараду з бізнесом. На ній, серед іншого, вирішили створити Координаційну платформу при ОП за участі заступників голови Офісу президента Ростислава Шурми та Олега Татарова, представників правоохоронних органів, Мінекономіки, а також самих підприємців.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.