Категорія
Новини
Дата

«Заявок – на три місяці вперед». «Укртелеком» і Vega розповіли про попит на домашній інтернет через блекаути

Кількість заявок на підключення послуги фіксованого інтернету на енергоефективній технології PON у провайдера Vega зросла у п’ять разів. У провайдера «Укртелеком» тільки у Києві заявок на підключення – як на три місяці вперед порівняно з довоєнним темпом замовлень. Про це йдеться в матеріалі Forbes Україна.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • PON – passive optical network – відносно молода енергоефективна технологія підключення фіксованого інтернету. Завдяки цьому доступ до дротового інтернету є навіть тоді, коли в будинку чи цілому кварталі вимикають світло. Абоненту досить заживити роутер від повербанка чи іншого джерела або напряму підʼєднати інтернет-кабель до комп’ютера.«Якщо порівнювати дані з доблекаутним періодом, в листопаді кількість заявок на підключення послуги зросла у п’ять разів», – говорить гендиректор Vega Cергій Скрипніков.
  • З 24 лютого Vega підключила понад 126 286 нових домогосподарств, додає Скрипніков. У цю метрику компанія рахує всі квартири і будинки, що мають технічну можливість підключити її послуги. Із осені зростання бази драйвить наявність GPON – одного з варіантів енергонезалежного підключення. Тож компанія наростила інвестиції у розширення покриття саме цією технологією, каже Скрипніков, не конкретизуючи суми.
  • «Тільки у Києві маємо заявок на підключення до енергонезалежного інтернету, як на три місяці вперед порівняно з довоєнним темпом замовлень», – говорить гендиректор АТ «Укртелеком» Юрій Курмаз.
  • «Укртелеком» має ще один козир – стару добру технологію ADSL, що передає дані телефонною лінією. Вона не надто популярна через низьку швидкість – до 24 Мбіт/с, проте теж менше залежить від електрики. Загалом енергонезалежним інтернетом забезпечені 60% абонентів «Укртелекому», додає Курмаз.
  • Крім того, «Укртелеком» зарезервував усі магістральні та найважливіші інтернет-вузли 750 генераторами із запасом палива на 24–48 годин роботи, розповідає Курмаз. Споживання із початку жовтня – понад 250 т дизпалива. 

Контекст

Російські атаки на українську енергетику спровокували незаплановану міграцію клієнтів провайдерів домашнього інтернету. У виграші компанії, що працюють на сучасній технології PON. Їх послуги доступні навіть під час відключень електроенергії. 

Провайдер фіксованого інтернету – відносно новий напрям бізнесу «Vodafone Україна». Другий за розмірами гравець українського ринку викупив Vega у попереднього власника Ріната Ахметова у вересні 2021-го.

Vega, як і більшість українських провайдерів, не розкриває точну кількість користувачів. На момент угоди з Vodafone конкуренти оцінювали його базу у 60 000 абонентів. CEO оператора Ольга Устинова озвучувала амбітну мету у мільйон клієнтів до 2024-го – в зростання мали вкласти до 500 млн грн. Війна ці плани не змінила, казала вона в інтерв’ю Forbes у червні, прогнозовану суму інвестицій збільшили на 8%.

Станом на жовтень 2022-го компанія Ріната Ахметова «Укртелеком» мала 300 000 абонентів оптоволоконної мережі.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні