Інформація про Vodafone

Виторг 18,1 млрд грн, Телеком

Vodafone
Прибуток 1,2 млрд грн
32 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
3500
Керівник
Ольга Устинова
Власник
Насіб Гасанов
Річний приріст виторгу
14%
Керівник HR
Надія Сіренко
Центральний офіс
Київ
Показник work-life balance
90%
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
18 545 грн
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
10

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Інженер Vodafone з договірної роботи Павло Будь пішов до ЗСУ у лютому 2022-го. Понад рік служив у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. Після повернення подався на посаду керівника технічного центру в Луцьку, пройшов внутрішній конкурс і виграв. Допомогла сміливість, надбана за час служби: «Зрозумів, що хвилюватися через оцінку інших безглуздо».

Цього варто очікувати більшості роботодавців. Дослідження IREX показує: майже 60% ветеранів змінюють роботу. Найкращою практикою в програмі реінтеграції Vodafone очільниця департаменту розвитку персоналу Тетяна Кіпіані називає гарячу лінію для колег на фронті та їхніх родин. Постійна комунікація дозволяє швидко реагувати на запити.

Окрема увага – родинам колег, що служать. Для них працює сервіс психологічної і матеріальної підтримки. «Намагаємося зробити все, щоб, чекаючи на рідну людину, сімʼї знали: ми поруч і готові допомогти», – каже Кіпіані.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Працівники Vodafone здійснили майже 3000 виїздів на ремонт та відновили зв’язок у 800 населених пунктах, йдеться в річному звіті компанії.

Через російське вторгнення Vodafone втратив 3,5 млн абонентів – найбільше серед «великої трійки». Чистий прибуток впав на на 71%, до 1,1 млрд грн. Втім, оператор зберіг і команду, і виплати на довоєнному рівні, каже керівниця компанії Ольга Устинова. Весь минулий рік Vodafone платив матеріальну допомогу співробітникам, що переїхали або втратили житло внаслідок бойових дій.

Головна зміна в організації праці – збільшення делегування. «Співробітники на місцях отримали велику свободу приймати рішення», – каже Устинова.

Під час ухвалення рішень працівники спираються на три пріоритети: безпека співробітників, безперебійна робота мережі і можливість допомогти країні. «Вдалося витримувати карколомний темп змін, у якому живемо від початку повномасштабного вторгнення», – додає Устинова.

50 найкращих роботодавців 2021

«На 100% до офісів після пандемії ніхто вже не повернеться», – говорила рік тому HRD (глава з найму та розвитку персоналу) «Vodafone Україна» Надія Сіренко. Поява штаму Omicron віддалила як зняття обмежень, так і повернення до колишнього режиму. Vodafone до всього готовий – у 2021‑му компанія остаточно перейшла у гібридний формат. Три дні роботи в офісі, два – віддалено.

Бізнесу це не заважає. У третьому кварталі 2021‑го виторг у річному вираженні зріс на 8%, з липня до вересня оператор отримав 5,2 млрд грн доходу. Що допомагає зростати? «Регулярні зустрічі співробітників із керівництвом перетворилися на прямі ефіри», – каже Сіренко. Команда дізнається про результати і плани компанії та ставить запитання топменеджменту.

Запущену 2020‑го програму ментального здоров’я теж прокачали. «Додали нові компоненти: фінансове здоров’я, фізичне здоров’я та безпеку», – каже Сіренко.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 1992

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 100

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Микола Тракнов

Незабаром український Vodafone може зайнятися фінтехом, оголосив в інтерв’ю UBR новопризначений голова телеком‑напряму материнської NEQSOL Holding Василь Лацанич. Бракує лише фінансових ліцензій. У плані IT мобільні оператори, за його словами, на голову вищі за будь‑який банк.

Власну IT‑компанію Vodafone вже має. У 2019 році всі підрозділи з розробки та впровадження нових продуктів виділили в окремий бізнес IT SmartFlex. В арсеналі – з пів десятка технологій, від інтернету до машинного навчання. У роботі – понад 40 проєктів. Мета розробок – створити конкурентні переваги для Vodafone, каже CEO компанії Микола Тракнов.

Одну з них IT SmartFlex устиг запатентувати. Інженери Анатолій Медведчук та Ігор Шкурко придумали новий спосіб авторизації користувачів на сайтах та в додатках. Для MSISDN – ідентифікації за мобільним номером – не потрібні логін та пароль. Достатньо лише смартфона або планшета із SIM‑картою. 

100 найбільших приватних компаній 2021

Влітку 2021‑го Vodafone купив кабельного провайдера Vega у СКМ. Холдинг Ріната Ахметова придбав провайдера в 2005 році за 550 млн грн. Vodafone він обійшовся дешевше – $15 млн (402 млн грн), йдеться у фінансовому звіті компанії. «Ми плануємо нарощувати частку ринку у фіксованому бізнесі», – пояснює угоду СЕО Vodafone Ольга Устинова. Можливо, для експансії доведеться придбати ще дещо. Консолідація піде ринку фіксованого зв’язку на користь. «Як мінімум він стане більш прозорим, а якість послуг підвищиться», – каже президент «Київстару» Олександр Комаров.

А поки що оператор із 19 млн абонентів надолужує втрачені під час пандемії 700 млн грн прибутку. У другому кварталі 2021‑го компанія наблизилася до докарантинних темпів зростання: виторг злетів на 19%, прибуток – на 20%. На тлі цього материнська компанія NEQSOL Holding почала викуп випущених напередодні карантину єврооблігацій на $500 млн. Холдинг узявся за телеком‑напрям усерйоз – керувати ним призначили ветерана ринку з досвідом роботи в МТС і «Вимпелкомі» Василя Лацанича.

50 найкращих роботодавців

Телеком майже не постраждав від кризи‑2020, тому справи у другого гравця галузі йдуть непогано. «Закінчуємо рік зі зростанням у понад 10%», – говорить HR‑директор Vodafone Надія Сіренко. Не вдарив по компанії і перехід на дистанційку: співробітники й раніше могли працювати з дому.

У Vodafone розвивають своїх працівників не лише як менеджерів, а й особистісно. В оператора діють програми зі спорту, волонтерства, вивчення історії. В опитуванні для рейтингу роботодавців співробітники Vodafone зазначали, що «працюють у компанії, яка орієнтована на людей», і наводять як приклад тренінги підтримки ментального здоров’я, які проходили у 2020 році.

Оператор функціює у змішаному форматі. «Люди самі обирають, де працювати, – каже Сіренко. – Але на 100% до офісів після пандемії вже ніхто не повернеться. Майбутнє – за гібридним форматом».

100 найбільших приватних компаній 2020

У 2019 році колишній «МТС‑Україна» остаточно втратив зв’язок із Росією – оператора за $734 млн викупив азербайджанський Bakcell. Змінивши власника, компанія випустила єврооблігації на $500 млн. У проспект для інвесторів включили і обов’язковий у таких випадках список застережень. Їх у Vodafone нарахували 10 – від рішень Антимонопольного комітету до загрози електромагнітних спалахів на Сонці. Пандемії у списку не було, хоча просто так звільнитися від її наслідків не вийде. У другому кварталі абонентська база Vodafone скоротилася на 3,2%, до 19 млн користувачів. Кожна недоотримана гривня підрахована: компанії належить витратити мільярди на оновлення і розширення мережі.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
British American Tobacco /British American Tobacco
Виторг 19,5 млрд грн
Збиток 73 млн грн
Rozetka.ua /Олександр Чекменьов
Виторг 18 млрд грн
Прибуток 110 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд