Інформація про Vodafone

Виторг: 19,8 млрд грн (2022 рік), Телеком

Vodafone
Прибуток: 3,8 млрд грн (2022 рік)
32 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
3500
Керівник
Ольга Устинова
Власник
Насіб Гасанов
Річний приріст виторгу
14%
Керівник HR
Надія Сіренко
Центральний офіс
Київ
Показник work-life balance
90%
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
18 545 грн
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
10

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Інженер Vodafone з договірної роботи Павло Будь пішов до ЗСУ у лютому 2022-го. Понад рік служив у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. Після повернення подався на посаду керівника технічного центру в Луцьку, пройшов внутрішній конкурс і виграв. Допомогла сміливість, надбана за час служби: «Зрозумів, що хвилюватися через оцінку інших безглуздо».

Цього варто очікувати більшості роботодавців. Дослідження IREX показує: майже 60% ветеранів змінюють роботу. Найкращою практикою в програмі реінтеграції Vodafone очільниця департаменту розвитку персоналу Тетяна Кіпіані називає гарячу лінію для колег на фронті та їхніх родин. Постійна комунікація дозволяє швидко реагувати на запити.

Окрема увага – родинам колег, що служать. Для них працює сервіс психологічної і матеріальної підтримки. «Намагаємося зробити все, щоб, чекаючи на рідну людину, сімʼї знали: ми поруч і готові допомогти», – каже Кіпіані.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Працівники Vodafone здійснили майже 3000 виїздів на ремонт та відновили зв’язок у 800 населених пунктах, йдеться в річному звіті компанії.

Через російське вторгнення Vodafone втратив 3,5 млн абонентів – найбільше серед «великої трійки». Чистий прибуток впав на на 71%, до 1,1 млрд грн. Втім, оператор зберіг і команду, і виплати на довоєнному рівні, каже керівниця компанії Ольга Устинова. Весь минулий рік Vodafone платив матеріальну допомогу співробітникам, що переїхали або втратили житло внаслідок бойових дій.

Головна зміна в організації праці – збільшення делегування. «Співробітники на місцях отримали велику свободу приймати рішення», – каже Устинова.

Під час ухвалення рішень працівники спираються на три пріоритети: безпека співробітників, безперебійна робота мережі і можливість допомогти країні. «Вдалося витримувати карколомний темп змін, у якому живемо від початку повномасштабного вторгнення», – додає Устинова.

50 найкращих роботодавців 2021

«На 100% до офісів після пандемії ніхто вже не повернеться», – говорила рік тому HRD (глава з найму та розвитку персоналу) «Vodafone Україна» Надія Сіренко. Поява штаму Omicron віддалила як зняття обмежень, так і повернення до колишнього режиму. Vodafone до всього готовий – у 2021‑му компанія остаточно перейшла у гібридний формат. Три дні роботи в офісі, два – віддалено.

Бізнесу це не заважає. У третьому кварталі 2021‑го виторг у річному вираженні зріс на 8%, з липня до вересня оператор отримав 5,2 млрд грн доходу. Що допомагає зростати? «Регулярні зустрічі співробітників із керівництвом перетворилися на прямі ефіри», – каже Сіренко. Команда дізнається про результати і плани компанії та ставить запитання топменеджменту.

Запущену 2020‑го програму ментального здоров’я теж прокачали. «Додали нові компоненти: фінансове здоров’я, фізичне здоров’я та безпеку», – каже Сіренко.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 1992

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 100

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Микола Тракнов

Незабаром український Vodafone може зайнятися фінтехом, оголосив в інтерв’ю UBR новопризначений голова телеком‑напряму материнської NEQSOL Holding Василь Лацанич. Бракує лише фінансових ліцензій. У плані IT мобільні оператори, за його словами, на голову вищі за будь‑який банк.

Власну IT‑компанію Vodafone вже має. У 2019 році всі підрозділи з розробки та впровадження нових продуктів виділили в окремий бізнес IT SmartFlex. В арсеналі – з пів десятка технологій, від інтернету до машинного навчання. У роботі – понад 40 проєктів. Мета розробок – створити конкурентні переваги для Vodafone, каже CEO компанії Микола Тракнов.

Одну з них IT SmartFlex устиг запатентувати. Інженери Анатолій Медведчук та Ігор Шкурко придумали новий спосіб авторизації користувачів на сайтах та в додатках. Для MSISDN – ідентифікації за мобільним номером – не потрібні логін та пароль. Достатньо лише смартфона або планшета із SIM‑картою. 

100 найбільших приватних компаній 2021

Влітку 2021‑го Vodafone купив кабельного провайдера Vega у СКМ. Холдинг Ріната Ахметова придбав провайдера в 2005 році за 550 млн грн. Vodafone він обійшовся дешевше – $15 млн (402 млн грн), йдеться у фінансовому звіті компанії. «Ми плануємо нарощувати частку ринку у фіксованому бізнесі», – пояснює угоду СЕО Vodafone Ольга Устинова. Можливо, для експансії доведеться придбати ще дещо. Консолідація піде ринку фіксованого зв’язку на користь. «Як мінімум він стане більш прозорим, а якість послуг підвищиться», – каже президент «Київстару» Олександр Комаров.

А поки що оператор із 19 млн абонентів надолужує втрачені під час пандемії 700 млн грн прибутку. У другому кварталі 2021‑го компанія наблизилася до докарантинних темпів зростання: виторг злетів на 19%, прибуток – на 20%. На тлі цього материнська компанія NEQSOL Holding почала викуп випущених напередодні карантину єврооблігацій на $500 млн. Холдинг узявся за телеком‑напрям усерйоз – керувати ним призначили ветерана ринку з досвідом роботи в МТС і «Вимпелкомі» Василя Лацанича.

50 найкращих роботодавців

Телеком майже не постраждав від кризи‑2020, тому справи у другого гравця галузі йдуть непогано. «Закінчуємо рік зі зростанням у понад 10%», – говорить HR‑директор Vodafone Надія Сіренко. Не вдарив по компанії і перехід на дистанційку: співробітники й раніше могли працювати з дому.

У Vodafone розвивають своїх працівників не лише як менеджерів, а й особистісно. В оператора діють програми зі спорту, волонтерства, вивчення історії. В опитуванні для рейтингу роботодавців співробітники Vodafone зазначали, що «працюють у компанії, яка орієнтована на людей», і наводять як приклад тренінги підтримки ментального здоров’я, які проходили у 2020 році.

Оператор функціює у змішаному форматі. «Люди самі обирають, де працювати, – каже Сіренко. – Але на 100% до офісів після пандемії вже ніхто не повернеться. Майбутнє – за гібридним форматом».

100 найбільших приватних компаній 2020

У 2019 році колишній «МТС‑Україна» остаточно втратив зв’язок із Росією – оператора за $734 млн викупив азербайджанський Bakcell. Змінивши власника, компанія випустила єврооблігації на $500 млн. У проспект для інвесторів включили і обов’язковий у таких випадках список застережень. Їх у Vodafone нарахували 10 – від рішень Антимонопольного комітету до загрози електромагнітних спалахів на Сонці. Пандемії у списку не було, хоча просто так звільнитися від її наслідків не вийде. У другому кварталі абонентська база Vodafone скоротилася на 3,2%, до 19 млн користувачів. Кожна недоотримана гривня підрахована: компанії належить витратити мільярди на оновлення і розширення мережі.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
British American Tobacco /British American Tobacco
Виторг 19,5 млрд грн
Збиток 73 млн грн
Rozetka.ua
Виторг 18 млрд грн
Прибуток 110 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд