Компанія «Київстар» через масштабний збій унаслідок кібератаки звернулася до суду з позовом про втручання в роботу мережі. Збитки оцінюються у «мільярди гривень». Про це повідомив президент компанії Олександр Комаров в ефірі національного телемарафону 21 грудня.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Є позов з боку «Київстару» про втручання в роботу мережі. Є вісім кримінальних справ від СБУ», – сказав Комаров. Водночас, він наголосив, що жодних позовів від клієнтів не бачив.
- Щодо збитків, які «Київстар» зазнав через кібератаку, Комаров сказав, що компанія ще їх не рахувала, але це – «мільярди гривень». Він запевнив, що оператор не підвищуватиме тарифи, щоб компенсувати ці збитки.
Контекст
Зранку 12 грудня абоненти «Київстару» з усієї України не змогли скористатися послугами мобільного звʼязку та доступом в інтернет через масштабний збій. Причиною технічного збою у роботі оператора стала хакерська атака, повідомили Forbes у пресслужбі компанії.
Президент «Київстару» Олександр Комаров зазначив, що кібератака була дуже потужною. За його словами, відбулося «проникнення в ІТ-інфраструктуру та її руйнування». Основна мета атаки – максимальне руйнування інтелектуальної інфраструктури оператора, пояснив очільник компанії.
СБУ 13 грудня повідомила, що відповідальність за атаку на цифрову інфраструктуру мобільного оператора «Київстар» взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань.
20 грудня «Київстар» після масштабного збою відновив усі послуги як в Україні, так і за кордоном, повідомив президент компанії. Він додав, що реальні дані про відтік абонентів «Київстару» до інших мобільних операторів компанія зможе побачити за кілька днів.
21 грудня «Київстар» заявив, що скасовує наступну планову плату за тариф для користувачів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.