Президент Володимир Зеленський та генсек НАТО Єнс Столтенберг у Києві обговорили гарантії безпеки, військову допомогу та Вільнюський саміт, «який може стати історичним». Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зеленський зазначив, що сьогодні, 20 квітня, обговорив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом чотири основних питання.
- Перше – засідання «Рамштайн», яке відбудеться 21 квітня. За словами президента, передусім це стосується збройної підтримки активних дій України.
- Президент повідомив, що звернувся до генсека НАТО з проханням допомогти Україні «подолати стриманість партнерів у постачанні далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії, бронетехніки».
- «Третє питання – це Вільнюський саміт НАТО, який може стати історичним. Вдячний за запрошення відвідати Саміт, але важливо – щоб і Україна отримала відповідне запрошення. І четверте – гарантії безпеки для України, для українців на шляху до НАТО», – заявив Зеленський.
- Своєю чергою Столтенберг заявив, що Україна врешті-решт приєднається до НАТО. За словами генсека альянсу, законне місце України – у євроатлантичній родині. «Згодом наша підтримка допоможе вам зробити це можливим», – наголосив Столтенберг.
- Він також пообіцяв, що альянс продовжити військову підтримку України, нагадавши, що союзники з НАТО навчили десятки тисяч українських військових та надали військової допомоги на €65 млрд.
Контекст
Напередодні стало відомо, що генсек НАТО Столтенберг прибув із неанонсованим візитом до Києва.
На початку квітня голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що питання надання Україні Плану дій членства в НАТО більше не стоїть на порядку денному. Він наголосив, що Україна подала заявку на вступ до НАТО й на саміті у Вільнюсі 11–12 липня очікує на рішення, які наближають членство України в НАТО.
Водночас президент Володимир Зеленський під час недавнього візиту до Польщі наголосив, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які могли б замінити членство в НАТО. Україна не йтиме на компроміси, які намагаються пропонувати деякі країни, додав він.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.