Категорія
Новини
Дата

Зеленський ветував закон, яким дозволялося звільняти з роботи за звʼязки в окупації та Росії

Президент Володимир Зеленський скористався правом вето щодо закону, яким пропонується дозволити розривати трудові договори з ініціативи роботодавця за приховані звʼязки з громадянами РФ і людьми на тимчасово окупованих територіях. Про це свідчить інформація у картці законопроєкту №7731 на сайті парламенту.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Документом пропонувалося доповнити статтю 142 КЗпП положеннями, які дозволяли роботодавцям зобовʼязувати працівників повідомляти про звʼязки з громадянами Росії або мешканцями тимчасово окупованих територій. 
  • Президент 15 травня повернув законопроєкт №7731 до Верховної Ради з пропозиціями.
  • Зеленський вважає, що такий підхід не відповідає Конституції України, бо використане у законі формулювання «зв’язки із фізичними особами» не має чіткого правового визначення.
  • На думку президента, працівник може не володіти інформацією про місце постійного проживання (перебування, реєстрації) «фізичних осіб, з якими він має звʼязки». 
  • Президент зазначив, що виявленням фактів колабораційної та іншої діяльності, що загрожує національній безпеці України, вже займається система державних органів, тому ці питання у відображеній у законі редакції не можуть бути віднесені до компетенції роботодавця. Ці норми він пропонує виключити із закону.

Контекст

Раніше правозахисники закликали президента ветувати згаданий закон. У заяві, яка опублікована Центром прав людини ZMINA, йдеться, що вимога повідомляти про контакти в російській окупації суперечить державній політиці реінтеграції, а також фактично робить із мільйонів переселенців та інших громадян, зареєстрованих в окупації, тих, «зв’язок» з ким слід сприймати як загрозу. 

Вимогу щодо повідомлення про «зв’язки» з жителями на ТОТ чи людьми, які там перебувають або зареєстровані, правозахисники називають «непропорційним заходом державної політики для захисту національних інтересів України в умовах збройної агресії».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні