Категорія
Новини
Дата

«Зерновий коридор». Черга в Босфорі через дії Росії перевищила 170 суден

Росія штучно затримує інспекцію в Босфорі, черга вже перевищила 170 суден. Про це повідомила пресслужба Мінінфраструктури.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Черга в Босфорі перевищила 170 суден через дії РФ. Тому українські порти змушені працювати лише на 25–30% своїх потужностей.
  • Сьогодні шість суден вийшли з портів Великої Одеси з 227 000 т агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.
  • Серед них – балкер MBC DAISY, на борту якого 14 000 т пшениці для Алжиру. 

Контекст

Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що РФ свідомо розпалює продовольчу кризу та блокує вхід і вихід суден із українським продовольством в межах «зернової ініціативи». «Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що Росія свідомо затримує проходження кораблів. Наші партнери, ООН і Туреччина, повністю поінформовані щодо цієї ситуації», – додав президент.

Він наголошує, що кожен день простою суден із продовольством означає зростання соціальної та політичної напруги в країнах, що очікують на це продовольство. За час роботи «зернової ініціативи» через російське гальмування ми недоекспортували близько 3 млн т продовольства. За його словами, це річний обсяг споживання для 10 млн людей.

З моменту виходу першого судна з українським продовольством експортовано 8,8 млн т агропродукції. Всього з українських портів вийшло 386 суден із продовольством для країн Азії, Європи та Африки.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні