Глобальний зерновий трейдер Viterra веде переговори про злиття з американським конкурентом Bunge Ltd, пише Reuters із посиланням на джерело. Потенційна угода може змінити вищий рівень світових торговців зерном.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Наразі точно не відомо, чи зможе Viterra, яка частково належить швейцарському гірничодобувному та торговому гіганту Glencore, досягти угоди про умови, сказало джерело. За словами інформаторів, структура угоди обговорюється обома сторонами.
- За інформацією джерел Bloomberg, один із варіантів, що обговорюються, передбачає угоду з акціями, при якій акціонери Bunge володітимуть більшою частиною обʼєднаної групи.
- Будь-яка угода ретельно вивчатиметься регулюючими органами, оскільки торгівля основними продуктами харчування, такими як пшениця, кукурудза та соя, вже зосереджена між Bunge та трьома іншими великими гравцями, що викликає глобальне занепокоєння з приводу продовольчої безпеки.
- За даними експедитора Cargonave, минулого року Bunge була найбільшим експортером кукурудзи та сої з Бразилії. Viterra була третім за величиною експортером кукурудзи та сьомим постачальником сої.
- Злиття з Viterra також підніме Bunge з виручкою у 2022 році у розмірі $67,2 млрд, наблизивши її до найближчого публічного конкурента у сфері агробізнесу Archer-Daniels-Midland Co, обсяг продажу якого минулого року становив майже $102 млрд.
Контекст
Глобальні торговці сировинними товарами накопичили грошові резерви після того, як за останній рік отримали величезний прибуток, оскільки вторгнення Росії в Україну порушило постачання та різко зросли ціни на врожай. Сільськогосподарські підприємства заробляють гроші на купівлі, продажі, зберіганні та переробці сільськогосподарських культур, часто беручи вигоду з перебоїв з поставками, спричиненими такими кризами, як посуха чи війна.
Злиття з Bunge зробить Viterra одним із провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах, одного з найбільших виробників та постачальників зерна.
Минулого року Viterra купила американську компанію Gavilon у японської Marubeni за $1,1 млрд, що дало їй значно більше активів з обробки зерна в США і зробило її третім за величиною експортером сої в Бразилії, де Bunge вже має сильну присутність.
У вересні минулого року Bunge продала свій завод з переробки соняшнику в Росії, ознаменувавши відхід із країни найбільшого переробника олійних культур у відповідь на вторгнення в Україну, пише Bloomberg.
У березні компанія Viterra планувала повідомити про вихід з російського ринку, пише Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела. Перед цим стало відомо, що російський підрозділ американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з Росії наступного сільськогосподарського року, який починається 1 липня, пише РБК із посиланням на повідомлення компанії, направлене до мінсільгоспу РФ.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.