Категорія
Новини
Дата

Зерновий трейдер Viterra веде переговори про злиття з конкурентом Bunge

Глобальний зерновий трейдер Viterra веде переговори про злиття з американським конкурентом Bunge Ltd, пише Reuters із посиланням на джерело. Потенційна угода може змінити вищий рівень світових торговців зерном.

Ключові факти

  • Наразі точно не відомо, чи зможе Viterra, яка частково належить швейцарському гірничодобувному та торговому гіганту Glencore, досягти угоди про умови, сказало джерело. За словами інформаторів, структура угоди обговорюється обома сторонами.
  • За інформацією джерел Bloomberg, один із варіантів, що обговорюються, передбачає угоду з акціями, при якій акціонери Bunge володітимуть більшою частиною обʼєднаної групи.
  • Будь-яка угода ретельно вивчатиметься регулюючими органами, оскільки торгівля основними продуктами харчування, такими як пшениця, кукурудза та соя, вже зосереджена між Bunge та трьома іншими великими гравцями, що викликає глобальне занепокоєння з приводу продовольчої безпеки.
  • За даними експедитора Cargonave, минулого року Bunge була найбільшим експортером кукурудзи та сої з Бразилії. Viterra була третім за величиною експортером кукурудзи та сьомим постачальником сої.
  • Злиття з Viterra також підніме Bunge з виручкою у 2022 році у розмірі $67,2 млрд, наблизивши її до найближчого публічного конкурента у сфері агробізнесу Archer-Daniels-Midland Co, обсяг продажу якого минулого року становив майже $102 млрд.

Контекст

Глобальні торговці сировинними товарами накопичили грошові резерви після того, як за останній рік отримали величезний прибуток, оскільки вторгнення Росії в Україну порушило постачання та різко зросли ціни на врожай. Сільськогосподарські підприємства заробляють гроші на купівлі, продажі, зберіганні та переробці сільськогосподарських культур, часто беручи вигоду з перебоїв з поставками, спричиненими такими кризами, як посуха чи війна.

Злиття з Bunge зробить Viterra одним із провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах, одного з найбільших виробників та постачальників зерна.

Минулого року Viterra купила американську компанію Gavilon у японської Marubeni за $1,1 млрд, що дало їй значно більше активів з обробки зерна в США і зробило її третім за величиною експортером сої в Бразилії, де Bunge вже має сильну присутність.

У вересні минулого року Bunge продала свій завод з переробки соняшнику в Росії, ознаменувавши відхід із країни найбільшого переробника олійних культур у відповідь на вторгнення в Україну, пише Bloomberg.

У березні компанія Viterra планувала повідомити про вихід з російського ринку, пише Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела. Перед цим стало відомо, що російський підрозділ американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з Росії наступного сільськогосподарського року, який починається 1 липня, пише РБК із посиланням на повідомлення компанії, направлене до мінсільгоспу РФ.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні