Україна 6 грудня посилює карантин для невакцинованих. Що і як тепер працюватиме в «жовтих» зонах /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Україна 6 грудня посилює карантин для невакцинованих. Що і як тепер працюватиме в «жовтих» зонах

Shutterstock

На тлі зниження захворюваності на COVID-19 Україна з 6 грудня посилює правила «жовтого» рівня карантину, щоб підтримати темпи вакцинації. Як зміняться обмеження

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

В Україні працює адаптивний карантин: регіони поділені на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, залежно від кількох чинників, включаючи завантаженість лікарень та кількість госпіталізованих на день.

«Червона» зона передбачає, що весь бізнес – від спортзалів до кавʼярень – має закритися, якщо не всі співробітники повністю щеплені, а на вході до закладів відвідувачам необхідно предʼявляти сертифікат про повну вакцинацію.

У «жовтій» зоні обмеження були простішими. Бізнес міг обирати модель роботи: не перевіряти документи про вакцинацію чи результати тесту, але працювати з обмеженнями щодо кількості відвідувачів або перевіряти документи та працювати без обмежень. Наразі бізнес втрачає першу опцію, каже міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Посилення правил торкнеться невакцинованих громадян. У «жовтій» зоні особи, які не отримали хоча б одну дозу вакцини або не мають сертифікату про одужання чи негативного тесту, більше не зможуть відвідувати:

  • концерти, церковні служби чи інші масові заходи;
  • кіно, музеї та інші заклади культури;
  • спортивні зали, фітнес-центри та басейни;
  • бари, ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування.

Ці зміни стосуються Кіровоградської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької, Закарпатської та Полтавської областей – усі вони перебувають у «жовтій» чи «помаранчевій» зоні на 1 грудня.

У «червоній» зоні знаходяться місто Київ, Вінницька, Волинська та ще 16 областей.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівні не обмежується.

Ще одна зміна, яка набуде чинності з 6 грудня: термін дії «жовтого» сертифікату про перше щеплення скорочується вчетверо – до 30 днів. «Зелений» сертифікат, який свідчить про вакцинацію двома дозами, діє як і раніше – 365 днів. Після цього потрібно буде знову вакцинуватися.

На вході до закладу можна показати паперові сертифікати (їх видають сімейні лікарі) або цифрові в додатку «Дія».

Пік захворюваності на COVID-19 цієї осені стався 4 листопада. За даними РНБО, цього дня захворіло 27 377 людей. Кількість нових пацієнтів із коронавірусом з того часу зменшувалася. Денна захворюваність 30 листопада: 10554 осіб.

Поступово регіони переходитимуть із «червоної» до «жовтої» зони.

Обмеження «червоної» зони дали змогу прискорити темпи вакцинації в країні. Протягом жовтня–листопада кількість повністю вакцинованих майже подвоїлася – 11,3 млн українців.

Усього 32% населення країни були щеплені хоча б однією дозою вакцини (13,4 млн осіб). За даними британського видання Our World in Data, це все ще нижче, ніж у середньому в світі – 54,4%.

У січні–серпні 2021 року коронавірус був третьою причиною смерті серед українців після онкологічних та серцево-судинних захворювань. Якщо всього за вісім місяців померло 439 430 українців, то коронавірус убив 37 077 із них (8,4%).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні