На тлі зниження захворюваності на COVID-19 Україна з 6 грудня посилює правила «жовтого» рівня карантину, щоб підтримати темпи вакцинації. Як зміняться обмеження
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
В Україні працює адаптивний карантин: регіони поділені на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, залежно від кількох чинників, включаючи завантаженість лікарень та кількість госпіталізованих на день.
«Червона» зона передбачає, що весь бізнес – від спортзалів до кавʼярень – має закритися, якщо не всі співробітники повністю щеплені, а на вході до закладів відвідувачам необхідно предʼявляти сертифікат про повну вакцинацію.
У «жовтій» зоні обмеження були простішими. Бізнес міг обирати модель роботи: не перевіряти документи про вакцинацію чи результати тесту, але працювати з обмеженнями щодо кількості відвідувачів або перевіряти документи та працювати без обмежень. Наразі бізнес втрачає першу опцію, каже міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
Посилення правил торкнеться невакцинованих громадян. У «жовтій» зоні особи, які не отримали хоча б одну дозу вакцини або не мають сертифікату про одужання чи негативного тесту, більше не зможуть відвідувати:
- концерти, церковні служби чи інші масові заходи;
- кіно, музеї та інші заклади культури;
- спортивні зали, фітнес-центри та басейни;
- бари, ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування.
Ці зміни стосуються Кіровоградської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької, Закарпатської та Полтавської областей – усі вони перебувають у «жовтій» чи «помаранчевій» зоні на 1 грудня.
У «червоній» зоні знаходяться місто Київ, Вінницька, Волинська та ще 16 областей.
Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівні не обмежується.
Ще одна зміна, яка набуде чинності з 6 грудня: термін дії «жовтого» сертифікату про перше щеплення скорочується вчетверо – до 30 днів. «Зелений» сертифікат, який свідчить про вакцинацію двома дозами, діє як і раніше – 365 днів. Після цього потрібно буде знову вакцинуватися.
На вході до закладу можна показати паперові сертифікати (їх видають сімейні лікарі) або цифрові в додатку «Дія».
Пік захворюваності на COVID-19 цієї осені стався 4 листопада. За даними РНБО, цього дня захворіло 27 377 людей. Кількість нових пацієнтів із коронавірусом з того часу зменшувалася. Денна захворюваність 30 листопада: 10554 осіб.
Поступово регіони переходитимуть із «червоної» до «жовтої» зони.
Обмеження «червоної» зони дали змогу прискорити темпи вакцинації в країні. Протягом жовтня–листопада кількість повністю вакцинованих майже подвоїлася – 11,3 млн українців.
Усього 32% населення країни були щеплені хоча б однією дозою вакцини (13,4 млн осіб). За даними британського видання Our World in Data, це все ще нижче, ніж у середньому в світі – 54,4%.
У січні–серпні 2021 року коронавірус був третьою причиною смерті серед українців після онкологічних та серцево-судинних захворювань. Якщо всього за вісім місяців померло 439 430 українців, то коронавірус убив 37 077 із них (8,4%).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.