Категорія
Новини
Дата

Курс рубля не відображає реальну картину в економіці РФ – Financial Times

1 хв читання

Російський рубль відновився майже до рівня, що був до вторгнення РФ в Україну. Москва запобігла колапсу ціною ізоляції і завдяки «драконівському» контролю за рухом капіталу та забороні продажу російських активів іноземними інвесторами, пише Financial Times.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • У пʼятницю долар короткочасно опускався майже до позначки 80 руб., порівняно з 150 руб. напочатку російського вторгнення в Україну.
  • Москві вдалося уникнути краху фінансової системи, але ціною ізоляції від світових фінансових ринків, зазначають опитані FT експерти.
  • Нафтогазові доходи підтримали курс, але вирішальну роль відіграли обмеження центробанку. Йдеться про заборону фізособам перераховувати гроші за кордон та заборону іноземцям продавати російські активи.
  • Збільшення ключової ставки до 20% заставило росіян зберігати рублі в банках замість того, щоб обмінювати їх на валюту, зазначає видання. ЦБ також зобовʼязав експортерів продавати 80% валютної виручки.
  • Зміцнення рубля експерти не вважають реальним відображенням російської економіки. «Це не справжній ринок. І де б не торгувався рубль сьогодні, завтра чи в наступному році, Путін перетворив РФ на міжнародного ізгоя», – сказав Тімоті Еш, економіст BlueBay Asset Management.

Контекст

Золотовалютні резерви РФ з 18 лютого до 25 березня скоротилися на $38,8 млрд, до $604,4 млрд, повідомив російський центробанк. Після введення санкцій валютні активи РФ в юрисдикціях США, ЄС, Канади, Великої Британії та Японії виявилися замороженими. В результаті РФ втратила доступ приблизно до половини резервів – близько $300 млрд.

Виробнича активність у РФ у березні впала до дворічного мінімуму, підрахувало рейтингове агентство S&P Global. Причина – збільшення термінів постачання та гостра нестача матеріалів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд