Категорія
Новини
Дата

ІАТА очікує збитки для авіагалузі у майже $48 млрд за підсумком 2021 року. За попереднім прогнозом втрати було оцінено у близько $39 млрд

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що чисті збитки авіаційної галузі в 2021 році складуть $47,7 млрд. Таким чином, IATA погіршила очікування – у листопаді 2020 року збитки прогнозувалися у $38,7 млрд.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • За підсумком 2020 року IATA оцінила чистий збиток авіагалузі у $126,4 млрд.
  • Очікується, що цьогоріч доходи галузі складуть $458 млрд, що більше на 23% у порівнянні з 2020-м. Але це всього 55% від $838 млрд, отриманих у 2019 році.
  • Авіакомпанії цього року втратять $81 млрд.
  • В IATA прогнозують, що повітряним транспортом в 2021-му подорожуватиме близько 2,4 млрд осіб. Упродовж минулого року авіатранспортом скористалися 1,8 млрд осіб.
  • IATA очікує на початок відновлення галузі в другій половині 2021-го.
  • При цьому внутрішні пасажирські перевезення працюватимуть значно краще, ніж міжнароді. За оцінками IATA внутрішні ринки можуть відновитися до 96% від докризового (2019 року) рівня в другій половині 2021-го. Це обумовлено зростанням ВВП, накопиченими споживчими грошима під час карантину, відкладеним попитом і відсутністю обмежень на поїздки всередині країни.

Контекст

Пандемія коронавірусу COVID-19 спричинила різке падіння обсягу пасажирських авіаперевезень. За даними Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), за підсумком 2020 року перевезення скоротилися на 60%. Внаслідок цього загальна кількість авіаперельотів повернулася до рівня 2003-го. За 2020 рік обсяги пасажирських перевезень українських авіакомпаній зменшилися порівняно з 2019-м на 65% та становили 4,793 млн осіб, повідомляє Державіаслужба.

Представники українського авіаційного ринку неодноразово зверталися до влади за підтримкою у звʼязку зі складним становищем. Зокрема, аеропорти Запоріжжя, Львів, Київ, «Украерорух», а також авіакомпанії Azur Air Ukraine та SkyUp Airlines. Проте кроків назустріч із боку держави досі не було. 

Державна підтримка, один із ключових факторів, який допомагає авіакомпаніям з ЄС, в Україні повністю відсутня, зазначив авіафахівець Кирил Новіков у інтервʼю Forbes.ua. За його словами, рятувати цивільну авіацію України можна завдяки скасуванню ПДВ на внутрішніх перевезеннях, зменшенню акцизу на паливо та стабілізаційним кредитам зі ставкою 0%.

Європейські авіакомпанії отримують значні суми допомоги від своїх урядів. Так, ірландська Ryanair отримала £600 млн фінансової допомоги, німецька Lufthansa – €9 млрд, а франко-голландська група Air France-KLM – €9 млрд. Не впоралися з економічними труднощами через коронакризу й оголосили себе банкрутами британська авіакомпанія Flybe, турецька AtlasGlobal, німецька Germania, італійська Ernest Airlines, Czech Airlines.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні