Інформація про Аднан Ківан

Kadorr Group, Нерухомість

Аднан Ківан /Facebook
$240 млн (дані 2021 року)
42 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, троє дітей
Місце народження
Сирія

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У повномасштабну війну Kadorr Group увійшла, будуючи до десятка житлових комплексів в Одесі. І хоча темпи будівництва уповільнилися, три обʼєкти ввели в експлуатацію вже у 2022 році. У англомовного ресурсу Ківана KyivPost зʼявився потужний конкурент. Колишні працівники видання, які пішли звідти через тиск власника, запустили медіа Kyiv Independent. За вісім місяців існування ЗМІ залучило понад $3 млн від читачів. За даними Similar Web, у жовтні KyivPost.com мав 2,1 млн відвідувань, KyivIndependent.com – 3,2 млн.

100 найбагатших українців 2021

Перший мільйон: У 1986 році організував компанію, яка займалася посередництвом у переговорах між СРСР і його арабськими боржниками. Компанія, за словами Ківана, отримувала 1,5–7% комісії з кожної угоди з погашення боргу. До 1990 року бізнесмен, за його оцінкою, заробив майже $60 млн.

Цитата: «Бізнес не наука, якої можна навчати людей у школах, це супервезіння від Бога. А багатство – це абсолютний дар» (журнал НВ).

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $35 млн

Основні об’єкти: мережа БЦ і ТРЦ Kadorr

Найбільший одеський забудовник Аднан Ківан, 58, запустив будівельний бізнес у свій день народження – 30 листопада 2005 року. Підприємець шукав застосування заробленим на металотрейдингові грошам, коли одеський приятель Ківана Борис Родін запропонував інвестувати в належний йому недобуд. «Він говорить, а в мене майнула думка – це Бог відчинив мені ворота», – згадував Ківан. Йому досі належить половина першого об’єкта (бізнес‑центр «Наполеон»). У портфелі ще дев’ять бізнес‑ і торгових центрів, а також комерційні приміщення в житлових комплексах, побудованих Kadorr Group. Загальна площа комерційної нерухомості – 145 000 кв. м. Група Ківана зводить два 24‑поверхових бізнес‑центри класу А в Одесі на 80 000 кв. м. Їх мають ввести в експлуатацію 2023 року

Цитата (журнал НВ): «Нам допомагають дві речі – молитва і те, що у нас є гроші».

100 найбагатших українців 2020

Найбільший забудовник Одеси, на рахунку якого понад сотня новобудов у місті, здає обʼєкти вчасно і любить помпезно їх відкривати. На «7 каналі», що належить Ківану, існує суворе правило: вивіски Kadorr у жодному разі не повинні потрапляти в кадр негативних новин. Основою свого бізнесуспіху він називає чесність, небайдужість і допомогу вищих сил. У Ківана багаторічний конфлікт із Геннадієм Трухановим. Міський голова дорікає бізнесмену, що той забудовує зелені зони, прикриваючись рішеннями судів. Олігарх у відповідь звинувачує мера в корупції. Ківан не може пробачити Труханову, що побудовану Kadorr і подаровану місту лікарню швидкої допомоги той передав у приватні руки, замість того щоб використовувати її для обслуговування пацієнтів у період епідемії коронавірусу. На допомогу місту Ківан закупив 10 апаратів ШВЛ.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі