Андрій Шевченко

Головний тренер збірної України

Андрій Шевченко /Фото Getty Images
1 місце
Головні люди українського футболу

50 головних людей українського футболу

В Європі першого українця, який завоював Лігу Чемпіонів, називають «дияволом зі Сходу». Після 18 років ігрової карʼєри Шевченко невдало зайшов у політику (був у партії Наталії Королевської), а в липні 2016 року став головним тренером збірної України. Він перебудував взаємодію всередині команди і тренерського штабу, вивів у авангард молодь. У відбірковому турі Чемпіонату Європи-2020 українці не програли жодного матчу й фінішували першими в групі.

Фінансовий пік карʼєри Шевченко — два сезони в «Челсі», де Роман Абрамович платив йому по €8 млн/рік. Сьогодні УАФ виплачує головному тренеру €20 000 на місяць. Але тренерство — не єдине джерело заробітку володаря «Золотого мʼяча». Шевченко — співвласник інвестиційної брокерської компанії MC Peat & Co. LLP, зареєстрованої в Лондоні.

Досягнення:

Переможець Ліги чемпіонів, володар Суперкубка УЄФА, чемпіон Італії, володар кубків Італії та Англії, п’ятиразовий чемпіон України, триразовий володар Кубка України, володар Суперкубка України, чвертьфіналіст чемпіонату світу.

Факт:

У сезоні 1999/2000 Шевченко виграв суперечку у власника «Мілана» Сильвіо Берлусконі. Призом став круїз на його яхті «Вранішня слава». Нині вона продається за $10 млн.

«Гроші дають незалежність і впевненість у завтрашньому дні. Але вони не дають щастя. Щасливою людину можуть зробити тільки сім’я і робота» («Факти»).

Поруч в рейтингу «Головні люди українського футболу»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд