Гості благодійного вечора КШЕ
Категорія
Життя
Дата

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени

Гості благодійного вечора КШЕ

Наприкінці року в Києві відбулася серія благодійних заходів. Меценати та фонди зібрали більш ніж 54 млн грн на допомогу онкохворим дітям та освітні проєкти. Кому допомагає український бізнес та навіщо йому це?

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Вечір 30 листопада. На сцені київського готелю Fairmont – співачка Надя Дорофєєва, власник та СЕО корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко з гітарою та оркестр. Разом вони виконують пісню Shallow з фільму «Народження зірки». Цей виступ – частина благодійної вечері фонду «Таблеточки», мета якої – зібрати гроші на підтримку онкохворих дітей в Україні.

Вечеря Tabletochki Giving Tuesday Dinner проходить вже втретє. Концепція незмінна: зірки шоу-бізнесу та підприємці об’єднуються, щоб допомогти дітям. Ідея виконати Shallow разом із Дорофєєвою спала на думку Здесенку. Найскладнішим було побудувати графіки таким чином, щоб запланувати три спільні репетиції, згадує він. Підприємець брав і додаткові уроки вокалу. «Одразу вирішили співати вживу та влаштувати якісний перформанс з повноцінним оркестром. Завдання було складне, але ми впорались блискуче», – вважає власник «Біосфера».

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 1

Надя Дорофєєва, Андрій Здесенко та оркестр виконали пісню Shallow з фільму «Народження зірки».

Фонд «Таблеточки» – 23 млн грн

Під час вечері «Таблеточки» проходить два аукціони: тихий та гучний. Останній теж проводить дует представника шоу-бізнеса та підприємця. Цього разу ведучими стали продюсер Потап та співзасновниця благодійного фонду Zagoriy Foundation Катерина Загорій. Формула заходу – аукціони з вечерею та музичними номерами – створює атмосферу веселощів та змагання, говорить засновниця «Таблеточки» Ольга Кудіненко. «Мікс емоцій дає гарний результат», – додає вона. Зібрати вдалось 23 млн грн. 165 гостей змагалися за лоти, серед яких були гра в гольф та вечеря з Андрієм Шевченком у Лондоні та зустріч з Олександром Усиком та його боксерські рукавиці. Останній лот за 1,25 млн грн придбав власник «БФ груп» Артур Гранц. (Гранц є мажоритарним власником компанії «УЯВи!», видавця Forbes Ukraine).

На Tabletochki Giving Tuesday Dinner 2019 фонд отримав 17 мільйонів, а роком раніше – 9. Цього разу метою було 9 мільйонів. На цю суму придбають рентгенівську систему для опромінення компонентів крові у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр Львова. Решту грошей теж спрямують на закупівлю обладнання в дитячі лікарні. На яке саме, Кудіненко ще не вирішила. Коли команда визначиться, фонд опублікує звіт.

Кінець року – вдалий сезон для благодійних заходів. Чому? Попереду – новорічні свята, люди замислюються про те, кому вони можуть допомогти і рахують річні бюджети, говорить Кудіненко. Ще одна причина – на кінець листопада припадає день добрих справ Щедрий вівторок. Гала-вечір «Таблеточки» проходить саме тоді – у перший вівторок після американського Дня подяки.

У США цей день відзначають з 2012 року добрими справами та благодійними акціями. У 2018 році свято зʼявилося в Україні. Його появу ініціювали Zagoriy Foundation, «Таблеточки», Український форум благодійників та Клуб добродіїв. «Ми написали листа до організаторів Giving Tuesday з проханням дати франшизу і дозволити використовувати цей бренд в нашій країні», – згадує Загорій. Зараз Щедрий вівторок в Україні координує проєктна команда її фонду.  

Фонд "Таблеточки"

Фонд "Таблеточки"

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 2

Ведучими стали продюсер Потап та співзасновниця благодійного фонду Zagoriy Foundation Катерина Загорій

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 3

Співвласник ТРЦ Dream Town Гарік Корогодський

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 4

Засновниця "Таблеточки" Ольга Кудіненко та Потап

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 5
Попередній слайд
Наступний слайд

Київська школа економіки – 9 млн грн

Доєднатись до Щедрого вівторка у будь-якому зручному форматі може кожен. Головне – робити добрі справи. Цього року взяти участь вирішила Київська школа економіки. 30 листопада вона провела перший благодійний вечір, який об’єднав 450 гостей і допоміг залучити $334 тисячі (9 061 541 гривень). Включно з цією сумою з січня 2021 року KSE зібрала $3,6 млн за плану $600 тисяч. 

$153 тисячі (4 150 945 гривень) приніс аукціон активних лотів, який поділили на категорії «Знання», «Мистецтво» та «Спільнота». Найдорожчим став бранч із нобелівським лауреатом, економістом та фахівцем з теорії ігор Роджером Майєрсеном. За $45 тисяч (1 220 866 гривень) його придбала членкиня наглядової ради корпорації АТБ Анна Буткевич. «Мені є про що його запитати. До того ж навчання, знання та розвиток – найкраще капіталовкладення, яке робить сильнішими всіх, – вважає Буткевич. – Це не благочинність, а інвестиція в майбутнє України».

Другим за вартістю лотом стала подорож із Ігорем Мазепою довкола Києва на його особистому гелікоптері і екскурсія в Чорнобиль. Її зі ставкою 25 тисяч доларів виборов старший партнер юридичної компанії AEQUO Олексій Філатов. 

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 6

Найбільшим меценатом вечора став засновник компанії TAS Сергій Тігіпко. Підприємець підтримав KSE на більш ніж $100 тисяч, придбавши по лоту у кожній категорії: портрет від фотографа Сергія Майдукова, тренування із спортсменом Василем Вірастюком і фотосесію від фотографки Василини Врублевської та стилістки Соні Солтес. Також Тігіпко фундував грант на облаштування іменної аудиторії. Цю можливість представили на тихому аукціоні, який приніс KSE $60 тисяч (1 627 821 гривень).

Частина залучених коштів покриє вартість навчання майже 400 студентів на бакалаврських і магістерських програмах KSE. 10% від отриманої за вечір суми поділять між Київським природничо-науковим ліцеєм №145 і «Контора Pi» — проєктом Петра Чернишова, що прокладає дітям шлях до успіху за допомогою математики. Ліцей витратить гроші на гранти для найкращих викладачів, а «Контора Pi» створить онлайн-курс для вчителів математики. 

Благодійний вечір став початком збору коштів для ендаумент-фонду KSE. Туди надійдуть $119 тисяч (3 228 513 гривень), отримані від продажу квитків на захід. Підтримку школі надають близько сотні меценатів та понад 20 великих компаній. Серед них – Dragon Capital, ICU, ПУМБ, «Фармак», «Нова пошта», Zagoriy Foundation, Райффайзен банк. «Компанії запрошували своїх партнерів та клієнтів, і вечір став способом розширити нашу мережу, – розповідає голова благодійного фонду KSE Світлана Денисенко. – Я пишаюсь ним не лише через значну зібрану суму, а й тому, що третина гостей виявила бажання викладати в KSE». 

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 7
Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 8
Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 9
Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 10
Попередній слайд
Наступний слайд

Розвивати освіту в Україні планує і тенісистка та бронзова призерка літніх Олімпійських ігор в Токіо Еліна Світоліна. 26 листопада вона провела благодійний вечір, щоб зібрати кошти на створення першої в Україні Дитячої міжнародної академії тенісу. Цей проєкт потребує близько двох мільйонів доларів інвестицій. 

Частину зібрали під час аукціону, на який фонд спортсменки виставив, з-поміж іншого, тенісну ракетку Світоліної з Токіо зі стартовою ціною $4 тисячі (108 521 гривень) та майстер-клас від тенісистки зі стартовою ціною $10 тисяч (2 713 03 гривень). Один із лотів запропонував лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. «Наш лот на благодійному аукціоні – скайбокс на концерт ОЕ 25 червня на «Олімпійському» – придбали за майже 320 000 гривень», – написав співак на своїй сторінці в Instagram.

Український католицький університет – 22 млн грн

Час із Вакарчуком – популярний лот на благодійних аукціонах цього року. Філософська розмова за кавою зі співаком та квитки на будь-який концерт туру «Океану Ельзи» були продані за $10 тисяч (271 207 гривень) на аукціоні в підтримку Українського католицького університету, що відбувся 4 грудня. УКУ проводить благодійні вечори вже 14 років – кажуть, були першопрохідцями у цьому форматі. Цього разу до традиційного мистецького аукціону доєднався аукціон живих лотів. Кава з Вакарчуком стала найдорожчим лотом цієї категорії. З мистецтва найбільше заплатили за картину «Гуцулка Ксеня» Михайла Демцю – 170 100 гривень.

УКУ зібрали 22 млн грн. Планували 12. Кошти буде витрачено на стипендії для викладачів та студентів: УКУ – приватний, але неприбутковий університет. «Ті, хто вже розуміє, наскільки якісна освіта потрібна Україні, готові допомагати, – розповідає керівниця відділу розвитку УКУ Оля Зарічинська. – Але ми йшли до цього 14 років».

З 2008 року УКУ пояснювали, чому потрібно підтримувати Український католицький університет та освіту взагалі. Зараз вже можна побачити прогрес, вважають в університеті. Вони заручились підтримкою друзів та меценатів, з-поміж яких – Томаш Фіала, В’ячеслав Климов, родини Іванчик та Загорій. «Якщо хочете потрапити до Forbes, потрібно ділитися», — сказав гостям головний редактор Forbes Ukraine Володимир Федорин, який передав УКУ 600 тисяч гривень.

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 11

Фото тут і далі: Лесик Урбан

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 12

Один з ведучих благодійного вечора, продюсер і телеведучий Юрій Горбунов.

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 13

Щоразу на вечорах УКУ з промовою виступає відома особистість. Цього року це була акторка Ада Роговцева.

Підприємці роздали за два тижні більше 54 млн гривень. На що жертвують гроші Здесенко, Тігіпко, Буткевич та інші українські бізнесмени /Фото 14
Попередній слайд
Наступний слайд

Чому підприємці займаються благодійністю? Андрій Здесенко бачить практичну та емоційну причини. Такі заходи, як вечеря «Таблеточки», важливі для репутації, вважає підприємець. «Якщо ти присутній на такій події – це означає, що ти успішний і тобі є чим поділитись», – пояснює він. Але це не все.

Здесенко переконує – коли даруєш та допомагаєш, відчуваєш задоволення та радість. Його корпорація підтримує екологічні ініціативи та виступає партнером World Cleenup day в Україні. Разом із дитячим психологом Світланою Ройз «Біосфера» організувала соціальний проєкт «Подзвони Святому Миколаю». Діти можуть поговорити із Миколаєм та повірити в диво.

Катерина Загорій захоплюється українськими меценатами минулого: Острозькими, Терещенками, Семиренками, Ханенками. «Їхній вплив на культуру відчувається до сьогодні, але це не триватиме вічно, – говорить Загорій. – Хтось має прийти на зміну, взяти на себе турботу підтримувати освіту, мистецтво, соціальні ініціативи. Відчуття відповідальності за свою країну і людей навколо, бажання передати в майбутнє те, що розпочали чи побудували інші сотні років тому, штовхає вперед».

На думку співвласника компанії ТІС Єгора Гребеннікова, який займається соціальним підприємництвом, філантропія та імпакт-інвестування укладаються в прагматичну бізнес-логіку. Бізнесу комфортніше працювати в здоровому соціальному оточенні. «Це означає поліпшення якості й доступності освіти, охорони здоровʼя, екології, культури, громадських просторів із можливостями для особистого розвитку», – пояснює він. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні