Дніпро

Населення: 989 705, Площа: 410 кв. км

Дніпро /Фото Getty Images
627 балів
7 місце
Рейтинг міст

Співзасновниця мережі ресторанів Varfamily Анастасія Варава хвалить Дніпро за збалансований ритм життя і відсутність заторів. «Повільність» не заважає підприємницькому менталітету міста. У Дніпрі розташовано центральний офіс АТБ – найбільшої за виторгом української компанії з‑поміж зареєстрованих поза межами Києва, а також штаб‑квартира найбільшого фармдистриб’ютора країни БаДМ.

Одним зі сприятливих факторів розвитку бізнесу в Дніпрі є єврейська громада, яка, за словами місцевого підприємця, «дає змогу вести бізнес не в пустелі». Двадцятидвоповерховий культурно‑діловий центр «Менора» є не лише величезним єврейським центром, а й діловим та інноваційним хабом. 

Вистачає й структурних проблем. Відсутність регіональної бізнес‑школи та посередній рівень більшості вищих навчальних закладів призводять до браку професіоналів на ринку праці, який підсилюється міграцією найкращих із них до столиці. Велика концентрація промислового виробництва в регіоні негативно впливає на екологію: за цим показником місто у п’ятірці найгірших у нашому рейтингу

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. АТБ‑Маркет – 104,9 млрд грн
  2. БаДМ – 35,5 млрд грн
  3. Interpipe Нижньодніпровський трубопрокатний завод – 14,6 млрд грн

Микола Демченко, співзасновник ЮК «Правое дело» і kmbs alumni platform

Плюс міста: «Пасіонарність: підприємливість тут властива практично кожному».

Мінуси міста: «Майже не функціонуючий аеропорт та стан доріг».

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Ужгород
Населення: 115 608
641 балів
Хмельницький
Населення: 274 096
621 бал
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд