Інформація про Філя Жебровська

«Фармак», Фармацевтика

Філя Жебровська /Артем Галкін
$390 млн (дані 2021 року)
26 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
70 років, незаміжня
Місце народження
Село Немиринці, Житомирська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Наприкінці березня росіяни зруйнували склад «Фармака» із сировиною та продукцією на 1,5 млрд грн під Макаровим Київської області. За дев’ять місяців 2022 року роздрібні продажі «Фармака» впали на 15,5% – це найбільший показник скорочення серед топ-10 фармкомпаній, що працюють в Україні. Частка на ринку роздрібних продажів лікарських препаратів у «Фармака» впала з 5,76% (за результатами 2021 року) до 5,25%. «Фармак» почав будувати підприємство під Барселоною, на якому в 2024 році планує випускати стерильні лікарські засоби у вигляді розчинів, суспензій у флаконах та шприцах. Інвестиції в проєкт мають сягнути €20 млн.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: «Фармак» розробив ПЛР‑тести, які виявляють нові мутації коронавірусу.

Найкорисніший провал: У 1990‑х «Фармак» почав розвивати мережу аптек у Києві, Дніпрі та Херсоні. Новий бізнес вимагав величезних затрат часу, зусиль і грошей. Компанія від нього відмовилася. «Але я б не прирівнювала помилки до провалів, – говорить Жебровська. – Пробувати нове – це завжди правильно».

Де бачить себе за 10 років: «Мрія і мета – полетіти в космос. Вважаю, що для людини немає нічого неможливого».

Цитата: «У 2022 році ми звикнемо жити з COVID‑19. Вакцини можуть бути неефективними, тому що вірус мутує. Варто вживати вітаміни С і D, а також мінерал цинк».

100 найбагатших українців 2020

Два роки тому найбагатша жінка України вирішила відійти від оперативного управління й очолила наглядову раду «Фармак». Спочатку заводом керував словак Августин Дубнічка, потім Жебровська замінила його на племінника Володимира Костюка.

Новий менеджмент компенсував втрату ринку збуту в Росії, відкривши для підприємства Велику Британію, Таїланд, Філіппіни. Частка експорту в продажах сягнула 23%.

У 2020-му «Фармак» планує збільшити інвестиції на третину – до 1,2 млрд грн. Гроші підуть на купівлю лабораторії і завершення будівництва цеху звиробництва ліків в ампулах і флаконах.

Жебровська відповідає за стратегічне планування і у вільний час перечитує улюблену книгу – мемуари Черчилля.

Коротка біографія:

1995 рік. Очолила правління Київського хімікофармацевтичного заводу імені Ломоносова («Фармак»)

2009 рік. На Жебровську скоєно замах

2020 рік. Департамент комунікацій «Фармак» видав біографію Жебровської із назвою «Візіонер». тираж – 2000 примірників

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі