Інформація про Група LNZ

Виторг: 20–22 млрд грн (2023), Агро

Група LNZ
Прибуток: н/д (2023)
62 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
3000
Власник
Дмитро Кравченко
Річний приріст виторгу
61%
Центральний офіс
Лебедин (Черкаська область)
СЕО
Анатолій Ткаченко

202 бізнес-чемпіони 2024

Компанія Дмитра Кравченка, 49, продовжує розширення бізнесу з переробки агропродукції. Торік LNZ придбала компанію «Київ-Атлантик Україна». Тож тепер на власних потужностях переробляє олійні культури.

У складі нового активу, зокрема, елеватор та комбікормовий завод. Ще один переробний завод компанія придбала до повномасштабного вторгнення. Зараз на ньому методом шокової заморозки переробляє ягоди, овочі та фрукти. Продукцію продає під брендом Tevitta як в Україні, так і на ринках ЄС, США і Великої Британії. Виробництво завантажують і власною сировиною. Під овочівництвом у компанії 200 га із понад 90 000 га загального земельного банку.

20 ефективних агрокомпаній України

LNZ Group – це понад 85 агрофірм, заводи з виробництва кукурудзи, насіння пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшнику, льону, спельти, два елеватори в Черкаській та Сумській областях, 10 логістичних центрів, митний склад, а ще футбольний клуб. «Насінництво – двигун нашого бізнесу», – казав директор Лебединського заводу Дмитро Ткаченко. Серед клієнтів – світові аграрні зірки: Bayer, Syngenta, Limagrain.

Компанія вирощує пшеницю, соняшник, сою, кукурудзу, під якою засіяно близько 50% землі. «Постачаємо аграрну продукцію як на найближчі ринки ЄС, Північної Африки та Близького Сходу, так і на ринки Азії, зокрема в Китай та В’єтнам», – казав «Латифундисту» директор LNZ-експорт Володимир Гуменюк.

Під час війни збільшили обсяги вирощування овочевих та ягідних: капусти, солодкого перцю, кавунів, гарбузів, малини, полуниці тощо. «Це дозволило оптимізувати витрати та забезпечити стабільну роботу холдингу», – каже директор з агровиробництва LNZ Group Роман Франчук.

Перед повномасштабним вторгненням LNZ запустила бренд Tevitta, який об’єднав виробництво саджанців, заморозку ягід, овочів та фруктів. «Наша увага зосереджена на можливості зайти на ринки країн арабського світу. Плануємо пропонувати для продажу чорницю, малину та вишні», – казав у грудні директор заводу «Авуар» Микола Чорнозуб.

100 найбільших приватних компаній 2021

Уродженець Черкаської області Дмитро Кравченко побудував на потужностях Лебединського насіннєвого заводу один з найбільших агрохолдингів України. В управлінні земельний банк на 83 000 га, 33 агрофірми, два елеватори, п’ять логістичних центрів, кукурудзяний завод, завод із переробки пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшнику та митний склад.

Основний профіль – торгівля саджанцями та засобами захисту рослин. EBITDA – $300–350 з га. «Насіння та засоби захисту рослин дозволяють розвиватися, не залучаючи кредити», – сказав Кравченко в інтерв’ю Latifundist. У 2020‑му компанія запустила кілька YouTube‑каналів, де співробітники діляться досвідом і лайфхаками.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
EPAM Україна
Виторг 10,4 млрд грн
Прибуток 942 млн грн
АВ Метал Груп /прес-служба АВ Метал Груп
Виторг 10,1 млрд грн
Прибуток 29 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд