Для Маска Джордж Хоц – не лише програміст найвищої кваліфікації. Це ще й образ нового співробітника Twitter – «технолібертаріанця», який зневажає ліві погляди. Forbes вибрав головне зі статті The Telegraph.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
З кінця жовтня, коли Ілон Маск купив Twitter, компанію залишило близько 4700 співробітників. Рекламодавці біжать із платформи, а регулювальні органи та політики по всьому світові гострять на Маска зуби. Навіть Дональд Трамп, котрому Маск розблокував акаунт, не поспішає повертатися до соцмережі. Який план Маска? Найняти 33-річного хакера, що має «полагодити Twitter».
Цього тижня співробітником Twitter став програміст та підприємець Джордж Хоц. Як полюбляє Маск, новачка взяли на роботу через Twitter. Мільярдер відповів на твіт Хоца про те, що той «згоден на 12-тижневе стажування у Twitter», і запропонував йому посаду.
«Сьогодні я – «твіп»! Інтернет знову став місцем, де повно можливостей», – написав згодом Хоц («твіпами» одне одного називають співробітники Twitter).
Хоц маловідомий за межами світу технологій, але в ІТ-тусовці він популярна особистість. Програміст заснував кілька компаній і має десятки тисяч підписників у Twitter, Instagram та на платформі для хостингу проєктів GitHub. Хоц розпочав кар'єру в підлітковому віці як хакер, що виявляє слабкі місця у програмному забезпеченні шляхом його злому.
Вперше про Хоца заговорили, коли йому виповнилося 17: він став першою у світі людиною, яка зламала систему захисту iPhone. Кілька років по тому він зробив те саме з ігровою консоллю Sony PlayStation.
Незабаром Хоц переключився на розробку технологій штучного інтелекту й заснував компанію Comma.AI. Вона займалася безпілотними системами для автомобілів. У 2015-му у розлогій статті про Хоца та його проєкт журналіст Bloomberg розповідав, що програміст «самотужки протистоїть Google і Tesla».
Приблизно в той самий час Хоц уперше зустрівся з Маском: їх познайомив спільний друг. Мільярдера вразили знання молодого хакера про технологію штучного інтелекту та автоматизацію автомобілів. Маск запропонував йому роботу в Tesla. «Ціную вашу пропозицію, але я не шукаю роботу», – відповів Хоц.
Цього разу Хоц не відмовлявся від можливості попрацювати в компанії Маска. Програміст узявся до вдосконалення механізму пошуку Twitter. Він має три місяці, аби переробити цю дуже важливу функцію, якою користується більшість, якщо не всі, 229 млн щоденних користувачів Twitter.
Ідеальний співробітник
Пошук людей на кшталт Хоца – ознака того, що Маск замислюється над тим, яким Twitter буде не лише в технічному плані. Новому власникові потрібні не просто програмісти найвищої кваліфікації, а люди без лівих переконань, котрі, як вважає мільярдер, заволоділи умами «старої гвардії» Кремнієвої долини.
Особистий блог Хоца вказує на те, що той радше дотримується лібертаріанських поглядів: «Проблема держави не в тому, що там працюють погані люди, а в тому, що вона погана сама по собі. Якби завтра всі відмовилися від прагнення панувати над іншими, я перестав би непокоїтися через майбутнє. Якщо ви не можете відмовитися від цього бажання, відваліть», – пише він.
Записи у блозі Хоца демонструють його явний інтерес до найрізноманітніших тем – від теорії появи грошей до аналізу терористичного маніфесту Унабомбера. «Я не можу змусити себе прийняти його висновок про те, що технології – це погано і наша єдина надія – знищити їх, – пише Хоц у статті про Теда Качиньського. – Тоді я втрачу будь-яку надію на те, що зможу пізнати все».
Хоц також пропонує замінити уряд на «добрі машини»: «Ідея полягає в тому, щоб замінити корисні функції держави машинами, які контролюються і належать місцевим жителям… Якщо це дешевше і краще, люди просто припинять користуватися послугами держави». Крім того, Хоц часто відпускає шпильки на адресу американських лівих політиків та організацій.
Для Маска Хоц – не просто розробник, а взірець співробітника Twitter майбутнього: він глибоко розуміється на своїй темі і ставить під сумнів будь-які підвалини. Хоц повторює слова Маска про місію польоту на Марс: «Якби завтра в мене з'явився надлюдський штучний інтелект, я попросив би його побудувати мені космічний корабель і полетів би звідси зі швидкістю, близькою до швидкості світла».
Хоц уже розпочав роботу у Twitter. Він звернувся до 93 000 своїх підписників із запитанням, які можливості, на їхню думку, мають з'явитися в механізмі пошуку, і поділився власними планами: «Намагаюся позбутися вікна входу в систему, що спливає і не зникає після того, як ви трохи прокрутите сторінку… Такі штуки руйнують інтернет, – написав він у Twitter. – Якщо я просто позбавлюся цього вікна, то вже вважатиму своє стажування перемогою».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.