Категорія
Війна
Дата

Чому російська оборона під Балаклією розсипалася, як картковий будиночок – пояснює військовий експерт Майк Райан

Українські прапори на пам'ятниках у сквері в Балаклії Харківської області 10 вересня 2022 року.

Українські прапори на пам'ятниках у сквері в Балаклії Харківської області 10 вересня 2022 року.

Причина нищівного розгрому російської армії – нешаблонні дії українців та помилки, з яких противник не здобув уроки за сім місяців війни, пише в Twitter генерал-майор австралійської армії Мік Райан

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Те, що відбувалося останні кілька днів, – подвиг українців. Він був підкріплений хорошим плануванням, розвідкою, командуванням та, насамперед, мужністю українських бійців на полі бою.

Перемога може стати звичкою, особливо якщо воювати й командувати з розумом. Українці демонстрували це упродовж усієї війни і особливо – у нинішньому наступі на північному сході.

Натомість усі сім місяців війни противник демонстрував протилежне: погане командування, відсутність виразної мети і нехтування основами військового мистецтва. Росіяни ігнорували правила організації постачання, загальновійськового бою та взаємодії авіації та сухопутних частин.

Додайте до цього постійний тиск українців, які діють нешаблонно та задають військовим діям такий темп, за яким росіянам не вгнатися. Командири та їхні підлеглі не витримують психологічної напруги та тікають.

Починається ефект доміно: кожна втрата на полі бою та відхід ведуть до нових втрат та втечі. Нинішня поразка – великий навіть за історичними мірками програш російської армії.

Внаслідок розгрому на північному сході України в росіян залишилося дуже мало сприятливих варіантів дій. Якщо вони взагалі є. Їхні позиції на сході під загрозою, потрібна серйозна розбудова оборони та ліній постачання.

Російська оборона на півдні теж опиниться під загрозою. Саме там розташовано багато з їхніх кращих бойових підрозділів, і деякі з них доведеться перекидати на схід. Їхній відхід, а також час, який буде потрібний на передислокацію, створює українцям більше можливостей.

У ході реформ останнього десятиліття російська армія явно не зуміла підготуватися до сучасної війни. Тактика могла би бути кращою, планування, взаємодія родів військ та командування на вищому рівні організовані непрофесійно.

Українці, навпаки, із 2014-го впровадили в армії багато правильних змін. Можливо, найважливіше – вони покращили підготовку молодших командирів (молодших офіцерів та сержантів), підвищили якість навчання, розробили правильні оперативні концепції.

Решта має зробити висновки: потрібно правильно оцінювати можливості противника і грамотно проводити військові реформи в епоху технологій, що швидко розвиваються, і мінливої геополітики.

Про тріумф говорити надто рано. Росіяни ще можуть відповісти. Південь та схід України все ще окуповані. Українці здобули важливу перемогу, але остаточний виграш у війні ще попереду.

Telegram-канал Forbes, ультимативний гід у світі українського бізнесу. Приєднатись

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні