Категорія
Свій бізнес
Дата

Дев’ять кіл пекла примарного податкового боргу, що зріс до 54 млн грн за вісім років. Кейс «Галіція дистилері» від Ради бізнес-омбудсмена

1 хв читання

Підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена з болючим питанням щодо податкового боргу, який тягнувся вісім років. Для податківців все було просто: документально оформлена вимога про те, що компанія – боржник, і рішення описати майно у податкову заставу. Історію столичного виробника алкогольних напоїв «Галіція дистилері» розповідає інспектор Ради бізнес-омбудсмена Максим Дятель

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Як все було

У 2016 році Окружний адміністративний суд м. Києва вирішив списати податковий борг компанії «Галіція дистилері» у 3,8 млн грн. Проте рішення податкова так і не виконала. Додатково ще й не внесла зміни до інтегрованої картки платника про списання. Пізніше компанія змінила місце реєстрації. Це поглибило проблему. Регіональні податкові органи за попереднім і новим місцем реєстрації почали сперечатися, кому належить виконати рішення суду. Тим часом податковий борг підприємства зростав.

Інколи «Галіція дистилері» отримувала повідомлення про сплату неіснуючого податкового боргу та успішно скасовувала їх через суд. Однак рішення судів накопичувалися – в січні 2024 року помилковий податковий борг «Галіція дистилері» зріс із 3,8 млн грн до 52,4 млн грн. Компанія знову отримала податкову вимогу та опис майна у податкову заставу. Це поставило під загрозу її господарську діяльність. Не бажаючи знову проходити пекельні кола, підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена.

Кроки Ради

Ми невідкладно розпочали розслідування. З’ясувалося, що «накопичення» податкового боргу було безпідставним – судові рішення щодо списання боргу податківці не виконували. Рада направила листи до Державної податкової служби та столичної податкової, в яких підтримала позицію компанії. Ми просили виконати рішення суду, списати помилково нарахований борг і відкорегувати дані в інтегрованій картці платника податків. В подальшому інспектор Ради бізнес-омбудсмена підтримав позицію «Галіція дистилері» під час спільного розгляду скарги в межах процедури адміністративного оскарження.

Залучення представника Ради як незалежної сторони у суперечці між бізнесом і державою часто має вплив на органи влади. Вони вислуховують аргументи, яким би складним не був кейс скаржника. Всі зусилля привели до того, що ДПС України врешті прийняла сторону підприємства. Результат справи – задоволена скарга бізнесу. Податкова зняла статус боржника з «Галіція дистилері», скасувала податкову вимогу та рішення про опис майна у податкову заставу. Пізніше зі справи підприємства виключили інформацію про неіснуючий борг у 52,4 млн грн.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні