Перший офіс IT-компанії GlobalLogic у Львові було відкрито в 2008 році. Це приміщення розвивалося разом із командою: компанія починала з двох поверхів і поступово зайняла весь бізнес-центр. Кількість спеціалістів суттєво збільшилася – так з’явився новий офіс компанії, куди команда заїхала в 2018 році
Новий офіс GlobalLogic у Львові розташовано так, щоб у майбутньому він опинився поруч із центром комплексу IT Park Lviv. Зараз у компанії його вважають головним львівським офісом – із колишнього приміщення на Шептицького сюди вже частково переїхав менеджмент. Розвиток приміщення продовжується: компанія планує створити в підвалі спортзал та функціональний простір для запису подкастів та проведення фотозйомок.
На карантин компанія відреагувала впровадженням системи хот-десків, додатковими технологіями для відеоконференцій та обмеженням кількості людей, які працюють в офісі. Зараз там знаходиться близько 15% від усієї команди з 1955 фахівців.
Головне завдання офісу GlobalLogic – створити команді комфортні умови для роботи. «Ми облаштовуємо офіс за прикладом компаній Кремнієвої долини. Там знаходиться головний офіс GlobalLogic, і для нас важливо розвивати цю культуру та підтримувати її», – пояснює старший віцепрезидент компанії Денис Балацко.
До карантину співробітники часто їздили у відрядження та відвідували багато офісів у Кремнієвій долині, США, та країнах Європи. Рішення, які були реалізовані в офісі GlobalLogic, – синтез цього досвіду. Команда не намагалась копіювати офіс Google або Facebook, а впроваджувала інновації з поправками на місцевий менталітет. Балацко зазначає, що українські програмісти більше люблять, щоб їхні робочі місця були дещо відокремленими та закритими. Це врахували при проєктуванні робочих зон. Ще одне запозичення з відряджень – стій-столи з регульованою висотою стільниці, такі молодший віцепрезидент GlobalLogic Ігор Костів побачив у поїздці до Данії.
В офісі реалізовано концепцію GlobalLogic City. Це також одне з рішень, що компанія побачила в Кремнієвій долині. Вперше цю ідею було впроваджено в київському офісі 12 років тому. Офісні поверхи доповнені кольоровим кодуванням. Доріжки та зображення відповідного кольору на підлозі вказують на різні типи приміщень: робочі, для відпочинку, їдальні, зони принтерів тощо. Вказівники розташовані при вході на поверх, щоб спеціаліст одразу розумів, які локації знаходяться на цьому поверсі. «У нас усе побудовано за логікою оптимізації процесів. Якщо робиш зручно, цим користуються. Якщо ні, процеси страждають», – каже Костів.
За відпочинок в офісі відповідає проєкт GL Club. Він є в кожному приміщенні компанії. У цьому просторі можна провести час після роботи, зіграти в більярд, шахи або настільний футбол та випити кави. «Частково суть цього простору в тімбілдінгу. Але також ми помітили, що багато нових цікавих ідей у команди виникає, коли вони розслаблені та відпочивають разом», – пояснює Костів.
Окремий простір відведено для навчальних проєктів. Спочатку там проводили уроки з англійської, але зараз їх використовують для всіх освітніх ініціатив, наприклад для Career Day. В GlobalLogic є програма, що передбачає навчання співробітників від інтерна до архітектора. Таким чином, професіонали зростають усередині компанії.
Офіс розраховано на 1000 співробітників. На початку карантину там працювало близько відсотка від цієї кількості. Коли в компанії зрозуміли, що карантинні обмеження залишаться надовго, відмовилися від закріплених робочих місць та впровадили формат хот-десків. Столи здебільшого розраховані на самостійну роботу, і кожен має автономне освітлення.
GlobalLogic зробили фокус на приміщення для брейншторму та командної взаємодії. В офісі є 37 мітинг-румів – кожен із них має унікальний дизайн не тільки в масштабах львівських офісів, але й по всій Україні.
Мітинг-руми вкрито матовим склом. Поруч із кожним з них розташовано планшети, які показують, чи заброньована кімната протягом дня.
В офісі обладнано три зони для колаборації, де немає столу і можна писати та малювати прямо на стінах. Їхня функція – стимулювати спільний креативний процес. «Ідея простору з‘явилася від співробітників – їм було важливо отримати місце для спілкування та генерації нових ідей», – зазначає Балацко. Щоб команді було зручно проводити зустрічі стоячи, прямо на стіні розмістили м’які подушки.
Тераса – ще один інструмент для стимуляції спілкування та тімбілдінгу. Там проходять зустрічі та позаробочі події, приміром, кінопокази.
У відкритих робочих просторах розташовані звукоізольовані кабінки Kinnarps. В них можна провести приватну розмову або просто працювати в тиші.
В офісі GlobalLogic обладнано медичний кабінет з місцем для прийому та зоною масажу. Зараз він пустий, бо в приміщенні практично немає людей. Лікар переважно надає консультації онлайн.
GlobalLogic розробили інтерактивну панель, яку використовують здебільшого в школах та університетах. В офісі вона виконує роль розумної дошки. На цифровому екрані можна писати, малювати, дивитись відео та редагувати презентації.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.