Ритейлер побутової техніки та електроніки Eldorado почав процедуру досудової санації. Паралельно мережа подала позов до Росії на суму понад 1 млрд грн. Про це йдеться у пресрелізі мережі.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- У компанії вважають санацію ефективним механізмом, «який дасть змогу розрахуватися з заборгованістю перед кредиторами на найбільш вигідних для усіх учасників процесу умовах». Водночас в Eldorado зазначають, що обрали «найскладніший, але найвідповідальніший шлях виконання власних зобовʼязань перед партнерами та контрагентами».
- Також ритейлер оголосив про скликання загальних зборів кредиторів на 22 вересня, пише LIGA.net. Компанія збирається на ньому запропонувати кредиторам розглянути і схвалити план санації до порушення провадження у справі про банкрутство.
- У повідомленні Eldorado зазначається, що внаслідок воєнної агресії з боку РФ мережа зазнала істотних збитків: знищені товарні запаси на центральному складі й частині магазинів, певна частина точок продажу знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Загалом постраждало близько 20 об’єктів мережі, частина була законсервована.
- Ритейлер повідомив, що подав позов до Росії з метою відшкодування отриманих збитків на суму більш ніж 1 млрд грн.
Контекст
До повномасштабного вторгнення у 2022 році Forbes оцінював мережу «Ельдорадо» у близько $100 млн. Станом на серпень 2023-го оцінка впала до $45 млн.
У 2021-му за виторгом мережа посідала третє місце після Comfy та «Фокстрот». «Раніше «Ельдорадо» займало частку 10–12% на ринку, зараз вона впала до 1–6%, ніхто точно не знає», – підрахував CEO мережі «Комп’ютерний всесвіт» Павло Карачевський.
Виторг ТОВ «Дієса» («Ельдорадо») у 2021 році склав 14,2 млрд грн, у 2022-му компанія, на відміну від конкурентів, не публікувала фінансові дані. Для порівняння, у Comfy в 2022 році виторг впав із 19,7 млрд до 16,5 млрд грн, у «Фокстрот» – з 15,7 млрд грн до 10,2 млрд грн.
Про суттєве погіршення фінансового стану «Ельдорадо» розповідав Forbes топменеджер одного з банків, що кредитував компанію. Таке відбувається не вперше. У грудні 2022-го Forbes повідомляв, що компанії мільйонера Віктора Поліщука, які управляють ТРЦ Gulliver, мережею «Ельдорадо» й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками (Ощадбанк та Укрексімбанк).
У випадку з «Ельдорадо» великим кредитором серед державних фінустанов є Ощадбанк. У 2018 році компанія (позичальниками виступають юрособи «Дієса», «Технополіс-1, «Техенерготрейд») вже реструктуризувала борг перед банком на $120 млн. Заставою були товари з обігу та, головне, особиста порука Поліщука.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.