Інформація про Віктор Поліщук

Gulliver, «Ельдорадо», Нерухомість, роздрібна торгівля

Віктор Поліщук /Анна Наконечна
$275 млн (дані 2021 року)
36 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, син
Місце народження
Село Перегонівка, Кіровоградська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У середині березня ДБР перехопило три елітні авто Rolls-Royce вартістю близько 50 млн грн, які намагалися виїхати за кордон за підробленими документами. За даними журналістів ЕП, їхнім власником був Поліщук. Мережа «Ельдорадо» децентралізувала складський бізнес, перемістивши частину продукції на захід країни. У липні компанія відкрила новий логістичний термінал під Броварами площею 24 000 кв. м. Мережа втратила більше третини магазинів: 36 залишились у тимчасовій окупації, вісім закрито через збитки. Найвищий в Україні офісний центр Gulliver, яким керує компанія Поліщука, відновив роботу у квітні. У 2022 році структури Поліщука почали значно гірше обслуговувати борги перед державними Ощадбанком та Укрексімбанком. У 2018‑му «Ощад» реструктуризував кредити юрособам, що керують «Ельдорадо». У 2020‑му «Ощад» та «Ексім» – кредити на $460 млн керівній компанії комплексу Gulliver. Склади «Ельдорадо» та Gulliver виступають заставами у цих зобов’язаннях.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Реструктуризував заборгованість $441 млн перед Ощадбанком та Укрексімбанком. А через кілька місяців апеляційний суд підтвердив право Фонду гарантування вкладів стягнути з Поліщука і двох топменеджерів 870 млн грн за боргами збанкрутілого банку «Михайлівський».

25 найбільших рантьє

Основні об’єкти: ТРЦ і БЦ Gulliver, мережа складів RLC

Дохід від здачі нерухомості в оренду у 2020 році: $70 млн

Колишній власник збанкрутілого банку «Михайлівський» Віктор Поліщук, 44, не з тих, хто легко здається. Мережа з продажу побутової техніки «Ельдорадо», яка належить йому, програє в ефективності основним конкурентам. Є й інші джерела доходу. Поліщук заробляє на 270 000 кв. м складських приміщень у Київській та Одеській областях. Ще один логістичний центр має з’явитися під Броварами: 2019 року Поліщук домігся зняття арешту з ділянки площею майже 100 га, яка колись належала держпідприємству «Радіопередавальний центр» і практично задарма пішла із держвласності. Це не єдиний успіх Поліщука у роботі з державним майном. У 2018‑му Ощадбанк реструктуризував заборгованість компаній, що керують «Ельдорадо», а в 2020‑му Ощадбанк та Укрексімбанк – кредити на $460 млн, надані компанії Поліщука, яка керує найвищим в Україні офісним центром – київським Gulliver. Серед орендарів приміщень у 35‑поверховому хмарочосі – Coca‑Cola, Grammarly, Ciklum, Louis Dreifus, Uber.

100 найбагатших українців 2021

Три роки тому ексрепортера «Forbes Україна» Ніну Міщенко викликали на допит у прокуратуру. Слідчого цікавив Віктор Поліщук, колишній власник банку «Михайлівський», у якого вона колись брала інтерв’ю. Держава намагалася притягнути бізнесмена до відповідальності у справі збанкрутілого банку «Михайлівський». Його причетність так і не доведено. Справи потихеньку налагоджуються. Наприкінці минулого року суд зняв арешт із 95 га у Броварах, що належать компаніям, а на початку цього – відмовив прокуратурі в його повторному накладенні. Відносини з правоохоронцями покращилися настільки, що одна з компаній, пов’язана з мережею електроніки й побутової техніки «Ельдорадо», яка належить Поліщуку, почала отримувати підряди від центрального госпіталю МВС. Предмет постачань – маски, експрестести і захисні костюми для медиків.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд