Віктор Поліщук

Нерухомість, роздрібна торгівля

Віктор Поліщук /Фото Анна Наконечна
$275 млн
36 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, син
Місце народження
Село Перегонівка, Кіровоградська область

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Реструктуризував заборгованість $441 млн перед Ощадбанком та Укрексімбанком. А через кілька місяців апеляційний суд підтвердив право Фонду гарантування вкладів стягнути з Поліщука і двох топменеджерів 870 млн грн за боргами збанкрутілого банку «Михайлівський».

25 найбільших рантьє

Основні об’єкти: ТРЦ і БЦ Gulliver, мережа складів RLC

Дохід від здачі нерухомості в оренду у 2020 році: $70 млн

Колишній власник збанкрутілого банку «Михайлівський» Віктор Поліщук, 44, не з тих, хто легко здається. Мережа з продажу побутової техніки «Ельдорадо», яка належить йому, програє в ефективності основним конкурентам. Є й інші джерела доходу. Поліщук заробляє на 270 000 кв. м складських приміщень у Київській та Одеській областях. Ще один логістичний центр має з’явитися під Броварами: 2019 року Поліщук домігся зняття арешту з ділянки площею майже 100 га, яка колись належала держпідприємству «Радіопередавальний центр» і практично задарма пішла із держвласності. Це не єдиний успіх Поліщука у роботі з державним майном. У 2018‑му Ощадбанк реструктуризував заборгованість компаній, що керують «Ельдорадо», а в 2020‑му Ощадбанк та Укрексімбанк – кредити на $460 млн, надані компанії Поліщука, яка керує найвищим в Україні офісним центром – київським Gulliver. Серед орендарів приміщень у 35‑поверховому хмарочосі – Coca‑Cola, Grammarly, Ciklum, Louis Dreifus, Uber.

100 найбагатших українців 2021

Три роки тому ексрепортера «Forbes Україна» Ніну Міщенко викликали на допит у прокуратуру. Слідчого цікавив Віктор Поліщук, колишній власник банку «Михайлівський», у якого вона колись брала інтерв’ю. Держава намагалася притягнути бізнесмена до відповідальності у справі збанкрутілого банку «Михайлівський». Його причетність так і не доведено. Справи потихеньку налагоджуються. Наприкінці минулого року суд зняв арешт із 95 га у Броварах, що належать компаніям, а на початку цього – відмовив прокуратурі в його повторному накладенні. Відносини з правоохоронцями покращилися настільки, що одна з компаній, пов’язана з мережею електроніки й побутової техніки «Ельдорадо», яка належить Поліщуку, почала отримувати підряди від центрального госпіталю МВС. Предмет постачань – маски, експрестести і захисні костюми для медиків.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд