Стартап Salo з білоруським корінням привернув посівний раунд від низки відомих українських фондів і ангелів. Продукт у стадії бета-тестування, повноцінний запуск заплановано на першу половину 2022 року. Що відомо про компанію
Хто запустив Salo
Salo – це iOS-додаток для створення комбінованих відеороликів. З його допомогою можна одночасно записувати і відео з камери смартфона, і те, що відбувається на екрані, а також автоматично додавати субтитри. Готовий ролик можна завантажувати в соціальні мережі або пересилати в месенджерах. Проєкт восени 2020 року запустили білоруси Бахрам Ісмаїлов і Павло Рудковський.
У випускника Білоруського державного університету Ісмаїлова, судячи за профілем в Linkedln, за плечима кілька стартапів – додаток для шопінгу Shople і клінінгова платформа GetClean. Його однокашник Рудковський, до того як стати технічним директором Salo, три роки пропрацював у білоруському й американському офісах Rakuten Viber. Давати коментарі ЗМІ засновники відмовляються, але справити враження на інвесторів їм вдалося.
«Мені дали дуже непогані рекомендації на хлопців, також підкупила фанатична впевненість фаундерів в успіху», – каже керуючий партнер Flyer One Ventures (екс-Genesis Investments ) Віталій Лаптенок. Рік тому він познайомив зі стартапом партнера фонду TA Ventures Олега Маленкова, а в поточному раунді став ангельським інвестором Salo. «Це той випадок, коли після кожної зустрічі виходиш із найпотужнішим зарядом енергії, – каже Маленков. – Давно такого не бачив на ринку».
У команді стартапу 16 осіб, більшість базуються в Україні та Білорусі. Компанія зареєстрована в американському Делавері, головний офіс – у Києві.
Статистики щодо відвідуваності й кількості користувачів додатка немає. «Хлопці буквально днями запустили відкрите бета-тестування продукту», – каже керуючий партнер Adventures Lab Андрій Криворчук. Поки що стартап привертає купівельний трафік і шукає відгук аудиторії через блогерів.
Повноцінний реліз заплановано на першу половину 2022 року, тоді ж передбачається ввести монетизацію. За що будуть платити користувачі, стартап теж не визначився – розглядають відключення водяного знака й додаткові функції.
Хто і чому інвестував у стартап без прибутку
Провідним інвестором раунду став фонд Adventures Lab, який очолюють керуючий партнер Андрій Криворчук та партнер Руслан Дроздов. Середній чек – $100 000-500 000. У публічному портфелі білоруський освітній стартап EduDo, платформа для геймерів StreamHERO і Reface.
У раунді також взяли участь TA Ventures Вікторії Тігіпко разом з ангельським клубом ICLUB і Digital Future Олексія Вітченка. Серед ангелів – співзасновник розробника мобільних ігор Belka Technologies Юрій Мазаник і старший директор з інжинірингу Snap, ексопераційний директор Looksery Юрій Монастиршин. Snapchat поглинув одеський додаток для змінювання фото в 2015 році.
Умови угоди й поточну оцінку стартапу інвестори не розголошують, посилаючись на NDA. Зазвичай у подібних угодах лід-інвестор покриває близько половини раунду, компанія віддає 10–15%, ухильно каже Криворчук. Це дає змогу оцінити Salo приблизно в $4–5 млн.
Проєкти на кшталт Salo фокусуються не стільки на прибутку, скільки на зростанні й створенні конкурентної переваги, каже Вітченко. «Це робить їх цікавими в очах великих стратегів ніші соціальних медіа», – підсумовує голова Digital Future. Простіше кажучи, такі стартапи добре продаються.
Скільки може коштувати Salo? Це компанія з мільярдним потенціалом, каже Маленков. У числі потенційних конкурентів він виділяє створену в 2020 році соцмережу для обміну «миттєвими» фото BeReal і додаток для відеочатів Houseparty з $70 млн інвестицій.
Посівні $600 000 засновники планують витратити на доопрацювання продукту й маркетинг. Після повноцінного релізу – масштабування на США, Канаду, Велику Британію, Австралію і країни Південно-Східної Азії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.