Salo App. /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Білоруський відеододаток Salo залучив $600 000 від інвесторів Reface, топів Genesis і Snap. На що вони розраховують

Salo App. Фото Shutterstock

Стартап Salo з білоруським корінням привернув посівний раунд від низки відомих українських фондів і ангелів. Продукт у стадії бета-тестування, повноцінний запуск заплановано на першу половину 2022 року. Що відомо про компанію

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Хто запустив Salo

Salo – це iOS-додаток для створення комбінованих відеороликів. З його допомогою можна одночасно записувати і відео з камери смартфона, і те, що відбувається на екрані, а також автоматично додавати субтитри. Готовий ролик можна завантажувати в соціальні мережі або пересилати в месенджерах. Проєкт восени 2020 року запустили білоруси Бахрам Ісмаїлов і Павло Рудковський.

У випускника Білоруського державного університету Ісмаїлова, судячи за профілем в Linkedln, за плечима кілька стартапів – додаток для шопінгу Shople і клінінгова платформа GetClean. Його однокашник Рудковський, до того як стати технічним директором Salo, три роки пропрацював у білоруському й американському офісах Rakuten Viber. Давати коментарі ЗМІ засновники відмовляються, але справити враження на інвесторів їм вдалося.

«Мені дали дуже непогані рекомендації на хлопців, також підкупила фанатична впевненість фаундерів в успіху», – каже керуючий партнер Flyer One Ventures (екс-Genesis Investments ) Віталій Лаптенок. Рік тому він познайомив зі стартапом партнера фонду TA Ventures Олега Маленкова, а в поточному раунді став ангельським інвестором Salo. «Це той випадок, коли після кожної зустрічі виходиш із найпотужнішим зарядом енергії, – каже Маленков. – Давно такого не бачив на ринку».

У команді стартапу 16 осіб, більшість базуються в Україні та Білорусі. Компанія зареєстрована в американському Делавері, головний офіс – у Києві.

Статистики щодо відвідуваності й кількості користувачів додатка немає. «Хлопці буквально днями запустили відкрите бета-тестування продукту», – каже керуючий партнер Adventures Lab Андрій Криворчук. Поки що стартап привертає купівельний трафік і шукає відгук аудиторії через блогерів.

Повноцінний реліз заплановано на першу половину 2022 року, тоді ж передбачається ввести монетизацію. За що будуть платити користувачі, стартап теж не визначився – розглядають відключення водяного знака й додаткові функції.

Хто і чому інвестував у стартап без прибутку

Провідним інвестором раунду став фонд Adventures Lab, який очолюють керуючий партнер Андрій Криворчук та партнер Руслан Дроздов. Середній чек – $100 000-500 000. У публічному портфелі білоруський освітній стартап EduDo, платформа для геймерів StreamHERO і Reface.

У раунді також взяли участь TA Ventures Вікторії Тігіпко разом з ангельським клубом ICLUB і Digital Future Олексія Вітченка. Серед ангелів – співзасновник розробника мобільних ігор Belka Technologies Юрій Мазаник і старший директор з інжинірингу Snap, ексопераційний директор Looksery Юрій Монастиршин. Snapchat поглинув одеський додаток для змінювання фото в 2015 році.

Умови угоди й поточну оцінку стартапу інвестори не розголошують, посилаючись на NDA. Зазвичай у подібних угодах лід-інвестор покриває близько половини раунду, компанія віддає 10–15%, ухильно каже Криворчук. Це дає змогу оцінити Salo приблизно в $4–5 млн.

Проєкти на кшталт Salo фокусуються не стільки на прибутку, скільки на зростанні й створенні конкурентної переваги, каже Вітченко. «Це робить їх цікавими в очах великих стратегів ніші соціальних медіа», – підсумовує голова Digital Future. Простіше кажучи, такі стартапи добре продаються.

Скільки може коштувати Salo? Це компанія з мільярдним потенціалом, каже Маленков. У числі потенційних конкурентів він виділяє створену в 2020 році соцмережу для обміну «миттєвими» фото BeReal і додаток для відеочатів Houseparty з $70 млн інвестицій.

Посівні $600 000 засновники планують витратити на доопрацювання продукту й маркетинг. Після повноцінного релізу – масштабування на США, Канаду, Велику Британію, Австралію і країни Південно-Східної Азії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні