Найбільший український виробник курятини МХП з кінця 2021-го використовує власного ШІ-асистента для вирощування птиці та посівів зерна. Власні ШІ-розробки мають і інші агрохолдинги – «Астарта» та Kernel. Чому агро випередив світову тенденцію і як штучний інтелект допомагає вирощувати птицю та рахувати кількість насіння в соняшниках?
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Найбільший український виробник курятини МХП вклав від $400 000 у розробку власного ШІ-асистента Smart TA, каже Forbes директор з інформаційних та диджитал-технологій МХП Тарас Гошовський. Розробку запатентували у 2020-му. Вона автоматизує контроль факторів, які впливають на вирощування птиці.
Штучний інтелект в агро використовувався ще задовго до його вибухового зростання популярності у світі. Агрохолдинг «Астарта-Київ» має ШІ-асистента для планування сівозмін, логістики урожаю з полів та оцінки стану посівів. Інший холдинг Kernel розробляє моделі прогнозування врожайності, фаз розвитку культури на полі, логістики.
«З погляду диджитальності проєктів та використання AI\ML-технологій аграрний сектор на три-чотири щаблі вище, аніж інші індустрії», – каже Гошовський. Яка причина? Ефект масштабу. «Це сотні тисяч гектарів роботи», – додає він.
Що саме агрохолдинги делегують штучному інтелекту та чи здатен він витіснити людей з цієї індустрії?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.