Дмитро Пімахов, засновник GoSolo /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Стартап GoSolo відкриває компанію в Британії за 15 хвилин. Як він залучив інвестиції від співзасновників Grammarly та до чого тут Чорнобаївка

3 хв читання

Дмитро Пімахов, засновник GoSolo Фото з особистого архіву

Українець Дмитро Пімахов, 41, заснував фінтех-стартап GoSolo, щоб спростити реєстрацію юридичних осіб у Великій Британії для підприємців зі всього світу. У його ідею повірили британські фонди та мільярдери українського походження – раунд на £800 000 очолюють співзасновники Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко. Як син співзасновника «Квазар-Мікро» полегшує бізнес-клімат Сполученого Королівства

🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком

Основна ідея GoSolo – полегшити підприємцям із понад 90 країн вихід на глобальні ринки. Стартап дає змогу швидко зареєструвати компанію в Великій Британії, отримати віртуальну адресу для ділового листування в Лондоні та рахунок для проведення платежів разом із карткою. Після цього отриманий рахунок можна підключати до PayPal або Amazon. Це безплатно для резидентів країни та коштує £250 на рік для інших.

Також GoSolo дає можливість керувати вже заснованими компаніями. Тільки протягом 2020 року у Великій Британії, п’ятій економіці світу, зареєстрували понад 810 000 компаній, повідомляє державний портал Companies House. Він дає змогу провести реєстрацію бізнесу онлайн за £12 навіть для нерезидентів, але для повноцінної роботи цього не достатньо. Щоб відкрити рахунок, банки зазвичай потребують докази того, що людина є резидентом країни.

«Є багато індивідуальних сервісів, які вирішують юридичні та фінансові питання, – я хотів зробити максимально універсальне рішення», – каже Пімахов. Він працює над проєктом із 2019 року: починав із дослідження ринку, потім відкрив сервіс для користувачів усередині країни і навесні 2022-го підготував міжнародний реліз на 90 країн.

Пімахов очікує, що його сервіс знадобиться стартапам, винахідникам, торгівцям на маркетплейсах. Стартапи, зареєстровані у Великій Британії, тільки в 2021 році підняли понад £38,9 млрд венчурних інвестицій. Із них GoSolo дісталось близько £800 000, які збирали останні пів року. «Перші гроші прийшли ще восени, раунд повністю закрили за тиждень до війни», – розповідає Пімахов. Зараз його компанія оцінюється у £3,5 млн.

Крім співзасновників Grammarly, доєднались фонди SFC Capital, Menlo, а також декілька топменеджерів стартапу Stripe. У цього фінтех-гіганту є аналогічний продукт для США – Stripe Atlas, який дає можливість реєструвати американську компанію за $500 та теж приймає українців.

GoSolo відкрив свій продукт на початку квітня 2022 року та вже отримав декілька тисяч клієнтів. «Першим був винахідник із Чорнобаївки, він планує запускати краудфандинг для свого автомобільного проєкту», – говорить засновник.

Від «Квазара» до Лондону. Як з’явився GoSolo

Пімахов – син одного зі співзасновників компанії «Квазар-Мікро», керівника напряму стратегічного консалтингу Сергія Пімахова. «Квазар» – одна з перших IT-компаній України, заснована в 1990 році підприємцем Євгенієм Уткіним. Пімахов влаштувався туди студентом після того, як закінчив старші класи в Англії та Міжнародний християнський університет (ICU) в Україні. Це була школа підприємництва – серед інших студентів Пімахов згадує співзасновників Grammalry, ексдиректора Uber в Україні Аркадія Вершебенюка, керівника «Регіональної газової компанії» Олега Ніконорова.

«Програміст із мене не вийшов, зате талант до бізнес-аналізу є, – сміється Пімахов. – Тому в «Квазарі» я потрапив до відділу фінансів». У батьківській компанії він протримався майже 10 років, у тому числі побачив поступовий викуп бізнесу російською Citronics. Серед його найбільших проєктів – впровадження IT-систем від Oracle для російських МТС та «Уралкалію», українського банківського сектору (Промінвестбанк, Укрсоцбанк).

Стартап GoSolo відкриває компанію в Британії за 15 хвилин. Як він залучив інвестиції від співзасновників Grammarly та до чого тут Чорнобаївка /Фото 1

Дмитро Пімахов

Далі Пімахов пішов займатися прототипами сучасного фінтеху, впроваджуючи цифрові рішення в компанії Egar Techonology для клієнтів з України, Азербайджану та інших країн колишнього СНД. Свій бізнес заснував у 2017 році, ним стала аутсорсингова компанія Metryus. «Ми планували працювати на британський ринок, але врешті-решт найшли клієнтів з усього світу», – каже Пімахов, який уже декілька років живе в Англії. Натомість Metryus встигла розробити додатки для українських та американських банків, цифрові гаманці й попрацювати зі стартапами з Ізраїлю та Бразилії.

«GoSolo був комбінацією мого досвіду та проблем», – пояснює засновник. Зараз Пімахов уже працює над новим раундом та інтеграцією зі Stripe. Поки що GoSolo не дає змоги напряму відкрити рахунок у цьому сервісі, але «це лише питання часу та фінансів», запевняє Пімахов.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд