Категорія
Інновації
Дата

Стартап по роботі з великими даними Datrics залучив $1 млн. Чому в нього інвестували Рогинський, Sigma Software і випускники Y Combinator

4 хв читання

Засновники Datrics: Кирило Кіріков, Володимир Софінський і Антон Вайсбурд /з особистого архіву

Засновники Datrics: Кирило Кіріков, Володимир Софінський і Антон Вайсбурд Фото з особистого архіву

Український стартап Datrics, який розробляє платформу з обробки та аналізу великих даних, закрив посівний раунд на $1 млн, повідомили Forbes засновники. Чому в цю компанію повірили інвестори з України та Кремнієвої Долини

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Як зʼявився і що робить Datrics

Засновники Datrics – Антон Вайсбурд, 30, Кирило Кіріков, 31 і Володимир Софінський, 29. Роботу над проєктом вони почали в 2019 році, офіційно компанія зареєстрована навесні 2020 року. Фаундери мають технічний бекграунд. Випускник механіко-математичного факультету ХНУ ім. Каразіна, до заснування своєї компанії Вайсбурд (займає пост CEO) також встиг повчитися в шведському університеті Ліннея, де знайомився з використанням математичних моделей у фінансах. Це визначило подальшу карʼєру – після повернення в Україну він був ризик-аналітиком в компанії Scorto, яка створює рішення для кредитного скорингу, а слідом перейшов в EPAM, де займався операційним управлінням команди з аналізу даних для банку Barclays. Там познайомився з Софінським, який відповідав за технічну частину.

У 2017 році Вайсбурд і Софінський перейшли в SoftServe, де розвивали проєкти із застосуванням великих даних і машинного навчання для фінтеху і ритейл-індустрії. Відділ швидко виріс із 3 до 30 осіб. Розглянувши попит на зручну аналітику і обробку даних, партнери вирішили запустити свій сервіс. «У світі не існує стільки програмістів, щоб побудувати ту кількість математичних моделей, які необхідні бізнесу», – говорив Вайсбурд в інтервʼю для блогу Corezoid. До них приєднався давній друг Вайсбурда, розробник Кирило Кіріков, який став технічним директором стартапу – раніше він займав цей пост у київському аутсорсері 4irelabs. Софінський обіймає посаду глави з Data Science.

Ключовий продукт Datrics – хмарна платформа, яка дозволяє завантажувати дані з файлів і підключених сервісів, а потім обробляти їх для прийняття рішень. Завдання – зрівняти бізнес-аналітиків і навіть рядових співробітників з професійними дата-саєнтистами завдяки простому, інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу. Для цього команда Datrics розробляє шаблони, адаптовані під потреби різних індустрій. Це стандартизовані моделі, які за незначного калібрування дозволяють швидко розгорнути глибоку аналітику. Таким чином «брудні» дані швидко перетворюються на точні підказки з ведення бізнесу.

В арсеналі стартапу шаблони для кредитного скорингу, розрахунку логістичних навантажень, планування поставок товарів. «Основна цінність продукту Datrics – швидкість і простота, яку він забезпечує для експериментів з даними, без написання коду», – розповів Forbes Вайсбурд. Сервіс працює за передплатою. Для персонального використання є безкоштовна версія і тарифи вартістю від $19 на місяць. Основний акцент компанія робить на корпоративні підписки, за яких платформу Datrics можна розгорнути на своєму сервері – ціни починаються від $499 на місяць, типовий контракт досягає десятків тисяч доларів на рік. Серед клієнтів: необанк Revolut, криптобіржа Yanda, макроеконочна група Ukraine Economic Outlook.

Дебютні інвестиції Datrics отримав в серпні 2020 року від двох структур, що повʼязані зі шведсько-українською сервісною компанією Sigma Software. Перша – інвестиційний підрозділ компанії, інкубатор Sigma Software Labs. Друга – фонд Inspirium Laboratories, який разом з топменеджерами запустив CEO аутсорсера Валерій Красовський. Тоді ж в Datrics інвестував венчурний фонд Андрія Іванова QPDigital, який вкладає із середнім чеком $500 000.Частки інвесторів не розкриваються.

За словами Красовського, венчурне плече Sigma Software інвестує від $50 000 до $300 000, його окремий фонд – від $50 000 до $500 000. Справа не закінчується грошима. Sigma організовує крос-продаж продукту Datrics своїм клієнтам, а також допомагає запускати сторонні проєкти на базі їхньої платформи. Перший такий – компанія Lunar Light, яка завдяки технологіям стартапу зробила аналітичний сервіс для вантажоперевезень.

Datrics, у якого до початку 2021 року було близько 300 клієнтів, пройшов у зимовий набір стартап-інкубатор Y Combinator, де отримав $125 000 в обмін на 7%, а також менторство і доступ до товариства підприємців.

з особистого архіву

Команда засновників стартапа в коворкінгу LIFT99 Фото з особистого архіву

Деталі раунду

«Після Y Combinator у нас не було відбою від інвесторів», – розповідає Вайсбурд. Раунд на $1 млн закривали з березня по червень 2021 року. Хто поповнив капітал компанії? Серед фондів: AltaIR Capital Ігоря Рябенького, венчурний підрозділ ICU.

Також у ході раунду Datrics отримав на борт відомих ангелів. У компанію інвестували засновник People.AI Олег Рогинський, засновник блокчейн-проєкту Near Protocol Ілля Полосухін, екстопменеджер Facebook Нік Білогорський, а також випускники Y Combinator і скаути фонду Atomico, імена яких компанія не називає.

В рамках раунду Datrics не отримав класичної оцінки. Інвестиція проходила за використання так званих SAFE-шаблонів – це проста форма договору, яку рекомендує для стартапів Y Combinator. Замість оцінки в таких контрактах вказується valuation cap – сума, виходячи з якої вкладення інвестора буде конвертовано в акції при наступному класичному раунді. Для Datrics цей показник становить вище $10 млн.

Залучати гроші через SAFE-контракти можна без допомоги стороннього юриста і декількома транзакціями. Класичний раунд – той, для якого фіксують провідного інвестора і формують оцінку компанії, зажадав би від Datrics юридичних витрат, які Вайсбурд оцінює щонайменше в $50 000. Це наступний етап. «Нашу оцінку підвищує те, що ми перебуваємо на стику ʼгарячихʼ вертикалей: B2B-продажі, передплати, машинне навчання, розробка без коду», – каже Вайсбурд. Завдяки новій інвестиції його компанія збільшила burn-rate – термін, на який її фінансів вистачить за нинішнього темпу витрат – до 24 місяців. Штат компанії досягає двох десятків людей.

Найближчі завдання – працювати над призначеним для користувача інтерфейсом, новими шаблонами і підключати додаткові джерела для імпорту даних. «У них відмінний продукт і команда, залишилося ще глибше впровадити його в конкретні ніші – це головний виклик», – розповів Forbes Красовський. За словами Олега Рогинского, команді Datrics належить побудувати сильну команду продажів і почати активне масштабування. «У майбутньому їхній продукт може бути корисний People.AI», – розповів Рогинський.

Стартапи для роботи з іноземними інвестиціями без коду – одна з найгарячіших ніш для венчурної індустрії і корпорацій, пише CB Insight. У 2020 році інвестиції залучили 12 таких проеєктів, а Google і Amazon поглинули компанії цього профілю. У березні 2021 року про «підйом no-code економіки» писав Crunchbase – видання цитує оцінки аналітиків з Gartner, за версією яких половина середніх і великих бізнесів будуть активно використовувати no-code рішення до 2023 року.

Уточнено: у першій версії матеріалу було неправильно вказана участь Sigma Software Labs та Inspirium Laboratories у раунді. Вони були першими інвесторами Datrics.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд