Категорія
Інновації
Дата

Як перетворити жахливий почерк лікарів на зрозумілий діагноз? Ось яке рішення знайшов медстартап DeepScribe 

3 хв читання

Вигоряння лікарів привернуло до себе увагу саме за часів пандемії коронавірусу. Але для багатьох лікарів це було проблемою ще відтоді, як у 2009-му набрав чинності закон, за яким лікарі зобовʼязані в цифровому форматі зберігати записи про всі прийоми і контакти з пацієнтом

Акілеш Бапу (ліворуч) і Метью Ко (праворуч) заснували DeepScribe після того, як побачили помилки і проблеми процесу транскрибування медичної інформації пацієнтів. Фото DEEPSCRIBE

Акілеш Бапу (ліворуч) і Метью Ко (праворуч) заснували DeepScribe після того, як побачили помилки і проблеми процесу транскрибування медичної інформації пацієнтів. Фото DEEPSCRIBE

Акілеш Бапу добре памʼятає цю зміну. Не тому що він лікар, а тому що це сталося, коли він був 12-річним сином онколога і бачив, як додаткові години роботи впливали на загальний стан і життя його батька.

«Я бачив, як він повертався пізно з роботи, не встигав на вечері, проминав мої шкільні заходи, і це негативно вплинуло і на мене, – розповідає Бапу Forbes. – Оскільки я був трохи ґіком, я намагався спробувати знайти способи йому допомогти. Але жоден із них не спрацював».

Десять років по тому у Бапу зʼявився ще один шанс спробувати знайти рішення.

Метт Ко, друг Бапу, його одногрупник в Університеті Берклі і майбутній співзасновник, теж мав негативний досвід із системою медичного документообігу. Ко треба було стежити за лікуванням і перекладати медичні документи з англійської для матері-тайванки під час її боротьби із раком грудей.

За словами його мами, записи не відповідали тому, що вона чула під час прийомів у лікаря. Ко звернувся до свого університетського друга: спочатку він попросив батька Бапу допомогти знайти кращого лікаря, вважаючи, що в цьому була проблема.

Натомість він дізнався, що неточності із записами про лікування його мами були поширеною практикою у наявній системі медичного документообігу. Виявляється, знесилені лікарі зазвичай заповнюють медичну документацію за години після прийомів, покладаючись переважно на власну памʼять.

«Ми були шоковані, – каже Ко. – Ми працювали у галузі технологій і бачили новинки у сфері обробки природних мов, а лікар покладається лише на власну обмежену памʼять».

Двійко учасників списку Forbes «30 до 30» 2022-го разом із третім співзасновником Кайруі Зеном заснували у 2017-му DeepScribe, щоб розвʼязати ці проблеми. Платформа використовує ШІ, щоб зменшити час, який лікарі витрачають на оцифрування своїх письмових записів, і при цьому зберігає точність. Від початку роботи у березні 2020-го компанія почала розростатися, як лісова пожежа, показавши за місяць 30% зростання і 600 нових клієнтів-лікарів.

Санфранциський стартап оголосив про раунд фінансування на $30 млн, який очолила фірма Index Ventures, а гендиректор Scale.ai Алекс Вонг, гендиректор Figma Ділан Філд і старі інвестори стартапу Bee Partners, Stage II Capital та 1984 Ventures також взяли у ньому участь.

Ніна Ахаджян, партнерка в Index Ventures, каже, що DeepScribe – це перша компанія, яка взялася за цю проблему і має реальну стратегію для її розвʼязання. Вона знає, адже, за її словами, вона зустрілася із усіма стартапами, які бралися за цю проблему.

«DeepScribe демонструє вищу точність із високою маржею і кращими цінами, – каже Ахаджян Forbes. – Це перша компанія, яка мене реально вразила. У них неймовірні результати вже на ранній стадії роботи. Інші зібрали купу грошей, але так нічого путнього і не показали».

Проте і в засновників DeepScribe вийшло не все одразу. Ко каже, що перший варіант їхньої технології був застосунком для Amazon Alexa.

«Ми створили цей продукт, дали на випробування кільком людям, а вони потім сказали, що це був найгірший продукт, який вони будь-коли використовували», – розповідає Ко.

Загалом відгуки показали, що лікарі не бажали жодних додаткових пристроїв, а хотіли б дещо, що легко вписалося б у те, що вже мали.

Отож, нове ПЗ компанії, яке відповідає вимогам HIPAA, працює як застосунок, який лікарі можуть встановити на ті пристрої, що у них вже є. ПЗ робить голосовий запис прийомів і перетворює його на письмовий запис за допомогою ШІ.

Для забезпечення точності кожний перетворений письмовий запис читає студент-медик, який має «скоротити прірву» між традиційним спеціалістом з транскрибування медичних записів і штучним інтелектом, який виконує ту саму функцію.

Ці студенти можуть позначити неточності або визначити, чи була назва ліків або діагноз написані неправильно. ПЗ також інтегрується у низку програм для ведення медичних карток, серед яких Athenahealth, Claimpower, Elation та інші.

За словами Ко, їхнє ПЗ в середньому економить лікарям три години роботи на день, але водночас дає більш точні результати і обходиться в шосту частину ціни на послуги професійного спеціаліста з медичного транскрибування.

DeepScribe використовують лікарі різних спеціальностей, але компанія наразі зосереджена на сімейних лікарях. Все через те, пояснює Ко, що ці лікарі приймають найбільше пацієнтів.

Ці лікарі розглядають найрізноманітніші випадки – від застуди до ракового скринінгу, – тому робота з ними дасть змогу познайомити ШІ із найширшим спектром термінології. А програма дозволить розвантажити найбільш завантажених лікарів. У майбутньому DeepScribe сподівається допомагати і в інших медичних ситуаціях або навчитися пропонувати можливий діагноз.

«За останні 18–20 місяців ми перетворилися із ґіків у лабораторії на одну з найбільших в країні компаній, які пропонують послуги медичного транскрибування», – тішиться Бапу. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні