Категорія
Інновації
Дата

Як перетворити жахливий почерк лікарів на зрозумілий діагноз? Ось яке рішення знайшов медстартап DeepScribe 

Вигоряння лікарів привернуло до себе увагу саме за часів пандемії коронавірусу. Але для багатьох лікарів це було проблемою ще відтоді, як у 2009-му набрав чинності закон, за яким лікарі зобовʼязані в цифровому форматі зберігати записи про всі прийоми і контакти з пацієнтом

Акілеш Бапу (ліворуч) і Метью Ко (праворуч) заснували DeepScribe після того, як побачили помилки і проблеми процесу транскрибування медичної інформації пацієнтів. Фото DEEPSCRIBE

Акілеш Бапу (ліворуч) і Метью Ко (праворуч) заснували DeepScribe після того, як побачили помилки і проблеми процесу транскрибування медичної інформації пацієнтів. Фото DEEPSCRIBE

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Акілеш Бапу добре памʼятає цю зміну. Не тому що він лікар, а тому що це сталося, коли він був 12-річним сином онколога і бачив, як додаткові години роботи впливали на загальний стан і життя його батька.

«Я бачив, як він повертався пізно з роботи, не встигав на вечері, проминав мої шкільні заходи, і це негативно вплинуло і на мене, – розповідає Бапу Forbes. – Оскільки я був трохи ґіком, я намагався спробувати знайти способи йому допомогти. Але жоден із них не спрацював».

Десять років по тому у Бапу зʼявився ще один шанс спробувати знайти рішення.

Метт Ко, друг Бапу, його одногрупник в Університеті Берклі і майбутній співзасновник, теж мав негативний досвід із системою медичного документообігу. Ко треба було стежити за лікуванням і перекладати медичні документи з англійської для матері-тайванки під час її боротьби із раком грудей.

За словами його мами, записи не відповідали тому, що вона чула під час прийомів у лікаря. Ко звернувся до свого університетського друга: спочатку він попросив батька Бапу допомогти знайти кращого лікаря, вважаючи, що в цьому була проблема.

Натомість він дізнався, що неточності із записами про лікування його мами були поширеною практикою у наявній системі медичного документообігу. Виявляється, знесилені лікарі зазвичай заповнюють медичну документацію за години після прийомів, покладаючись переважно на власну памʼять.

«Ми були шоковані, – каже Ко. – Ми працювали у галузі технологій і бачили новинки у сфері обробки природних мов, а лікар покладається лише на власну обмежену памʼять».

Двійко учасників списку Forbes «30 до 30» 2022-го разом із третім співзасновником Кайруі Зеном заснували у 2017-му DeepScribe, щоб розвʼязати ці проблеми. Платформа використовує ШІ, щоб зменшити час, який лікарі витрачають на оцифрування своїх письмових записів, і при цьому зберігає точність. Від початку роботи у березні 2020-го компанія почала розростатися, як лісова пожежа, показавши за місяць 30% зростання і 600 нових клієнтів-лікарів.

Санфранциський стартап оголосив про раунд фінансування на $30 млн, який очолила фірма Index Ventures, а гендиректор Scale.ai Алекс Вонг, гендиректор Figma Ділан Філд і старі інвестори стартапу Bee Partners, Stage II Capital та 1984 Ventures також взяли у ньому участь.

Ніна Ахаджян, партнерка в Index Ventures, каже, що DeepScribe – це перша компанія, яка взялася за цю проблему і має реальну стратегію для її розвʼязання. Вона знає, адже, за її словами, вона зустрілася із усіма стартапами, які бралися за цю проблему.

«DeepScribe демонструє вищу точність із високою маржею і кращими цінами, – каже Ахаджян Forbes. – Це перша компанія, яка мене реально вразила. У них неймовірні результати вже на ранній стадії роботи. Інші зібрали купу грошей, але так нічого путнього і не показали».

Проте і в засновників DeepScribe вийшло не все одразу. Ко каже, що перший варіант їхньої технології був застосунком для Amazon Alexa.

«Ми створили цей продукт, дали на випробування кільком людям, а вони потім сказали, що це був найгірший продукт, який вони будь-коли використовували», – розповідає Ко.

Загалом відгуки показали, що лікарі не бажали жодних додаткових пристроїв, а хотіли б дещо, що легко вписалося б у те, що вже мали.

Отож, нове ПЗ компанії, яке відповідає вимогам HIPAA, працює як застосунок, який лікарі можуть встановити на ті пристрої, що у них вже є. ПЗ робить голосовий запис прийомів і перетворює його на письмовий запис за допомогою ШІ.

Для забезпечення точності кожний перетворений письмовий запис читає студент-медик, який має «скоротити прірву» між традиційним спеціалістом з транскрибування медичних записів і штучним інтелектом, який виконує ту саму функцію.

Ці студенти можуть позначити неточності або визначити, чи була назва ліків або діагноз написані неправильно. ПЗ також інтегрується у низку програм для ведення медичних карток, серед яких Athenahealth, Claimpower, Elation та інші.

За словами Ко, їхнє ПЗ в середньому економить лікарям три години роботи на день, але водночас дає більш точні результати і обходиться в шосту частину ціни на послуги професійного спеціаліста з медичного транскрибування.

DeepScribe використовують лікарі різних спеціальностей, але компанія наразі зосереджена на сімейних лікарях. Все через те, пояснює Ко, що ці лікарі приймають найбільше пацієнтів.

Ці лікарі розглядають найрізноманітніші випадки – від застуди до ракового скринінгу, – тому робота з ними дасть змогу познайомити ШІ із найширшим спектром термінології. А програма дозволить розвантажити найбільш завантажених лікарів. У майбутньому DeepScribe сподівається допомагати і в інших медичних ситуаціях або навчитися пропонувати можливий діагноз.

«За останні 18–20 місяців ми перетворилися із ґіків у лабораторії на одну з найбільших в країні компаній, які пропонують послуги медичного транскрибування», – тішиться Бапу. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні