Влад Якупов, засновник стартапу skillsetter. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Український стартап skillsetter залучив $262 000. Він робить курси-симулятори і вчить тих, кому не потрібно кодувати

Влад Якупов, засновник стартапу skillsetter. Фото з особистого архіву

Український EdTech-стартап skillsetter, який розробляє курси-симулятори, оголосив про залучення $262 000 від венчурного фонду Embria. Як компанія хоче переглянути підхід до навчання нетехнічних спеціальностей і хто дав їй на це гроші

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Чим займається skillsetter

Ідея skillsetter – проводити навчання в симуляторі реальної компанії, щоб зробити процес більш інтерактивним і наочним. Це чат, в якому з учнем нібито спілкуються колеги й замовники, а він освоює навички й нову термінологію. Вартість навчання досягає $799 за курс.

Зараз у стартапа 20 таких курсів по дев'яти професіях, найбільш затребуваний – продакт-менеджер. Це також один із найпопулярніших профілів для «світчерів», які переходять в IT з інших індустрій. Більше половини українських продакт-менеджерів мають досвід менше одного року, їхня медіанна зарплата в кінці 2020 року становила близько $1700, підраховував DOU.

«Нас цікавлять позиції, які не вимагають вміння кодувати», – розповідає про позиціонування засновник стартапу Влад Якупов, 25. Він заснував проект у кінці 2019 року, до того встиг попрацювати фахівцем із продукту в ігровій компанії, а також заснувати й успішно продати стартап Wepster, який займався автоматизацією маркетингу.

Після завершення курсів skillsetter проводить кар'єрні консультації та допомагає їм працевлаштуватися в партнерські компанії, яких налічує понад 70. «Раз на місяць ми робимо розсилку й пропонуємо наших кращих випускників», – каже Якупов. Forbes звернувся із запитом до кількох компаній, які skillsetter називає в числі своїх партнерів. Genesis, PromoRepublic, Let's Enchance, «Київстар» не змогли розповісти про системну співпрацю зі стартапом.

За два роки з skillsetter випустилися понад 1500 студентів. «Курси-симулятори skillsetter сприймають як тренування, щоб швидко увійти в тему або відпрацювати існуючі знання, – каже Олександр Трегуб, засновник онлайн-університету Projector. – Потім студенти доучуються».

Відповідно до внутрішньої оцінки skillsetter, 70% випускників знаходять нову роботу або отримують підвищення протягом трьох місяців після закінчення курсів. Це головна метрика успіху для стартапу – завдяки новим інвестиціям компанія має намір підвищити показник до 90%. Також планується додати курси для рекрутерів, HR-фахівців, аналітиків і найняти нових співробітників. Зараз команда skillsetter налічує 40 осіб.

Хто інвестував у проект

Embria працює з середини 2000-х як фабрика стартапів. Холдинг запустив близько 20 компаній. Їхні найвідоміші проєкти: рекламна мережа PropellerAds, агентство DataLead, сайт знайомств «Фотокраїна» і ігровий розробник PlayKot.

Зі співробітниками Embria Якупов познайомився ще до заснування skillsetter. «Періодично з ними спілкувався. Коли проєкт показав хороші результати, заговорили про конкретні інвестиції», – каже він. Відповідно до виписки з кіпрського держреєстру, Embria Projects LTD отримала в компанії Якупова міноритарну частку в розмірі 15%, решта належить засновнику. Це дає змогу оцінити всю компанію приблизно в $1,5 млн.

«Ми в skillsetter пройшли всього 1% від того, що запланували, – написав у блозі компанії засновник після оголошення новин про інвестиції. – Далі відточення бізнес-моделі, розширення ланцюжка продуктів, побудова бренду в СНД і масштабування моделі на нові ринки».

Уточнення. У початковій версії матеріалу було неправильно вказано інвестора skillseter. У компанію інвестував фонд Embria Projects, а не Embria Ventures Group Ігоря Монахова.

Матеріали по темі

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні