Влад Якупов, засновник стартапу skillsetter. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Український стартап skillsetter залучив $262 000. Він робить курси-симулятори і вчить тих, кому не потрібно кодувати

2 хв читання

Влад Якупов, засновник стартапу skillsetter. Фото з особистого архіву

Український EdTech-стартап skillsetter, який розробляє курси-симулятори, оголосив про залучення $262 000 від венчурного фонду Embria. Як компанія хоче переглянути підхід до навчання нетехнічних спеціальностей і хто дав їй на це гроші

Чим займається skillsetter

Ідея skillsetter – проводити навчання в симуляторі реальної компанії, щоб зробити процес більш інтерактивним і наочним. Це чат, в якому з учнем нібито спілкуються колеги й замовники, а він освоює навички й нову термінологію. Вартість навчання досягає $799 за курс.

Зараз у стартапа 20 таких курсів по дев'яти професіях, найбільш затребуваний – продакт-менеджер. Це також один із найпопулярніших профілів для «світчерів», які переходять в IT з інших індустрій. Більше половини українських продакт-менеджерів мають досвід менше одного року, їхня медіанна зарплата в кінці 2020 року становила близько $1700, підраховував DOU.

«Нас цікавлять позиції, які не вимагають вміння кодувати», – розповідає про позиціонування засновник стартапу Влад Якупов, 25. Він заснував проект у кінці 2019 року, до того встиг попрацювати фахівцем із продукту в ігровій компанії, а також заснувати й успішно продати стартап Wepster, який займався автоматизацією маркетингу.

Після завершення курсів skillsetter проводить кар'єрні консультації та допомагає їм працевлаштуватися в партнерські компанії, яких налічує понад 70. «Раз на місяць ми робимо розсилку й пропонуємо наших кращих випускників», – каже Якупов. Forbes звернувся із запитом до кількох компаній, які skillsetter називає в числі своїх партнерів. Genesis, PromoRepublic, Let's Enchance, «Київстар» не змогли розповісти про системну співпрацю зі стартапом.

За два роки з skillsetter випустилися понад 1500 студентів. «Курси-симулятори skillsetter сприймають як тренування, щоб швидко увійти в тему або відпрацювати існуючі знання, – каже Олександр Трегуб, засновник онлайн-університету Projector. – Потім студенти доучуються».

Відповідно до внутрішньої оцінки skillsetter, 70% випускників знаходять нову роботу або отримують підвищення протягом трьох місяців після закінчення курсів. Це головна метрика успіху для стартапу – завдяки новим інвестиціям компанія має намір підвищити показник до 90%. Також планується додати курси для рекрутерів, HR-фахівців, аналітиків і найняти нових співробітників. Зараз команда skillsetter налічує 40 осіб.

Хто інвестував у проект

Embria працює з середини 2000-х як фабрика стартапів. Холдинг запустив близько 20 компаній. Їхні найвідоміші проєкти: рекламна мережа PropellerAds, агентство DataLead, сайт знайомств «Фотокраїна» і ігровий розробник PlayKot.

Зі співробітниками Embria Якупов познайомився ще до заснування skillsetter. «Періодично з ними спілкувався. Коли проєкт показав хороші результати, заговорили про конкретні інвестиції», – каже він. Відповідно до виписки з кіпрського держреєстру, Embria Projects LTD отримала в компанії Якупова міноритарну частку в розмірі 15%, решта належить засновнику. Це дає змогу оцінити всю компанію приблизно в $1,5 млн.

«Ми в skillsetter пройшли всього 1% від того, що запланували, – написав у блозі компанії засновник після оголошення новин про інвестиції. – Далі відточення бізнес-моделі, розширення ланцюжка продуктів, побудова бренду в СНД і масштабування моделі на нові ринки».

Уточнення. У початковій версії матеріалу було неправильно вказано інвестора skillseter. У компанію інвестував фонд Embria Projects, а не Embria Ventures Group Ігоря Монахова.

Матеріали по темі

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні