Зліва направо: Денис Дмитренко, Кирило Сигида і Сергій Токарєв. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

Засновники Reface запустили венчурну студію і фонд. Forbes розповідає деталі

Зліва направо: Денис Дмитренко, Кирило Сигида і Сергій Токарєв. Фото з особистого архіву

Двоє із засновників стартапу Reface, Денис Дмитренко та Кирило Сигида, а також ранній інвестор Сергій Токарєв запустили нові проєкти. Разом вони відкрили венчурну студію Pawa, яка спеціалізуватиметься на пошуку і розвитку проєктів у галузі штучного інтелекту й машинного навчання. Крім цього, Дмитренко і Токарєв запустили венчурний фонд Roosh. Forbes розповідає деталі

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Зміни у Reface

Reface – український стартап з персоналізації контенту. Його головний продукт – однойменний додаток, яке вміє змінювати обличчя на відео і картинах. Програму, доступну на Android та iOS, скачали понад 100 млн разів. Офіційно компанія залучила $5,5 млн інвестицій від американського фонду A16Z.

У Reface сім співзасновників, у січні 2021 року у проєкті змінилося управління. Роман Могильний, 29, пішов з посади гендиректора, його місце зайняв Дмитро Швець, 34. Він займався віднсинами з інвесторами і розвитком бізнесу, а до приходу в стартап був керуючим партнером венчурного фонду Imperious Group.

Тоді ж від операційного управління Reface відійшли Денис Дмитренко, 29, та Кирило Сигида, 32. Вони перейшли на посади членів ради директорів і будуть залучені в ухвалення стратегічних рішень. «Оскільки Reface зміцнів, я можу сконцентруватися на Pawa», – розповідає Дмитренко, котрий допомагав стартапу зібрати команду і знайти інвестиції. «Весь накопичений управлінський досвід вигідніше вкладати в нові проєкти, – додає Сигида. – У Pawa я буду долучений до відбору проєктів, формування команд, а також залучення інвесторів».

Як влаштована Pawa

Вперше про Pawa стало відомо в березні 2021-го, на той час проєкт перебував у розробці вже кілька місяців. Forbes уперше дізнався про плани команди Reface запускати венчурну студію у вересні 2020 року.

Дмитренко, Сигида і Токарєв виступають засновниками Pawa. Вестиме операційне управління Анна Шувалова, 34. Вона близько 10 років займається інвестиціями і роботою з технологічним сектором. Раніше Шувалова була главою з аналітики та партнерств у Genesis, а також інвестиційним менеджером Horizon Capital. Випускниця факультету грецької філології Маріупольського державного університету, в 2020 році вона також закінчила Стенфордську бізнес-програму MSx з менеджменту.

з особистого архіву

Анна Шувалова, відповідає за операційне управління в Pawa. Фото з особистого архіву

Технічним директором Pawa став Борис Працюк. З 2015-го по 2019-й він очолював R&D-підрозділ Ciklum – пʼятої за розміром IT-компанії України за версією DOU.UA, а потім обіймав посаду технічного директора у стартапі Scalarr. За планом засновників, попервах штат компанії становитиме близько 10 осіб, переважно це будуть технічні фахівці.

Формат роботи і фінансування

Венчурна студія – щось середнє між фондом та акселератором. Вона вирощує проєкти з нуля або допомагає доопрацювати продукт і вийти на ринок. «Pawa – не венчурний фонд, тому до нас не варто звертатися тим, кого лякає висока операційна залученість інвестора в роботу над продуктом», – каже Сергій Токарєв, 37.

Pawa шукає проєкти на дуже ранній стадії, у планах студії – знайомитися із засновниками ще на рівні перевірки ідеї. «Спочатку ми оцінюємо її з точки зору можливості технічної реалізації, бізнес-логіки та привабливості ринку, – розповідає Токарєв. – А потім допомагаємо в розробці й тестуванні MVP». Щорічно через таку воронку пропускатимуть до 10 ідей.

Студія буде сфокусована на проєктах із застосуванням технології машинного навчання, ключові сфери – медіа, ігрова індустрія, фінансові технології, охорона здоровʼя. Pawa має намір інвестувати до $500 000 в обмін на мажоритарну участь у проєкті, говорить керуючий партнер Анна Шувалова. Частка засновників залежатиме від їхнього рівня залученості.

На перевірку гіпотез і розробку резиденти отримають до 18 місяців. «Ми збираємося інвестувати в Pawa $3–5 млн на рік, достатній обсяг фінансування вже зібрано», – запевняє Токарєв. Крім власних коштів засновники залучили сторонніх інвесторів. Їхні імена не розкривають. Це не інституційні гравці, а приватні підприємці з кола знайомств засновників, каже Шувалова.

Зараз у Pawa вже є активні проєкти. Компанія розробляє технологію дубляжу для неназваної великої кіностудії. «Щоб губи акторів рухалися так, ніби фільм і було знято мовою перекладу», – розповідає Дмитренко.

Що таке Roosh Ventures

Roosh Ventures – венчурний фонд, який запускають Денис Дмитренко та Сергій Токарєв. Його розмір не розкривають, як і список ключових інвесторів. Офіційно проєкт запрацює до кінця весни 2021 року.

Roosh влаштований за так званою вічнозеленою моделлю. Він реінвестуватиме зароблене на успішних угодах, а не формуватиме класичні фонди з 5–10-річним терміном життя.

Компанія шукає ML-стартапи на етапі зростання і готова вкладати $1–3 млн. Зараз у Roosh чотири закритих угоди, ще дві фонд обіцяє розкрити найближчим часом. Серед партнерів у нинішніх раундах – гравці зі світовими іменами: каліфорнійські фонди Sequoia Capital, A16Z, DST Global, Spark Capital. Судячи з дат цих угод, Дмитренко і Токарєв інвестують як мінімум з другої половини 2020-го.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні