Категорія
Картина дня
Дата

Абрамович та сім олігархів. Франція заморозила маєтки російських мілярдерів майже на $1 млрд. Forbes порахував, яка їх справжня вартість

Французька влада опублікувала список із 41 об'єкта нерухомої власності, які належать підсанкційним російським громадянам і які заморозили з часу вторгнення Росії в Україну. Всю цю нерухомість французи оцінюють у майже $620 млн. Forbes виявив, що 31 із цих обʼєктів нерухомості належить восьми підсанкційним російським мільярдерам. До цього списку входять маєток Château de la Croë за $250 млн в Антибі на французькій Ривʼєрі і маєток за $90 млн на розкішній карибській території Сен-Бартельмі, які належать Роману Абрамовичу.

Маєток Абрамовича Château de la Croë в Антибі, Франція /Getty Images

Маєток Абрамовича Château de la Croë в Антибі, Франція Фото Getty Images

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Forbes оцінює ці 31 мільярдерських обʼєкта нерухомості у $920 млрд, це більше, ніж оцінки французького уряду, – на основі звітів для списку «Мільярдери світу» й історії купівельних цін. Через те що ця нерухомість нині заморожена, мільярдери не можуть її продати чи здати в оренду, а заборона на подорожі також не дає можливості їм відвідувати свої розкішні маєтки.

Вже було відомо про те, що багато з цих пишних будинків належать підсанкційним олігархам, але про деякі з них раніше не повідомлялося. Згідно з французькими корпоративними і земельними реєстрами, сталевому магнату Віктору Рашнікову належать кілька квартир на проспекті Авеню-Габріель, 24, що в центрі Парижу, вниз по вулиці від президентської резиденції в Єлисейському палаці.

Колишня дружина Абрамовича Ірина володіє нерухомістю у цьому ж будинку, але її власність не заморозили. Іншому підсанкційному мільярдеру Олексію Кузьмічову належать кілька квартир на вулиці Ру-де-Солферіно вздовж річки Сени, на протилежному березі якої розташовані сад Тюїльрі.

Більшістю замороженого нерухомого майна мільярдери володіють через французькі компанії sociétés civiles immobilières (SCI) – такі компанії створюють виключно для володіння нерухомістю. Окрім маєтку Абрамовича на Сен-Бартельмі і готелю в альпійському гірськолижному містечку Марібел, який належить нафтогазовому магнату Геннадію Тимченку, всі інші розкішні будинки знаходяться на французькій Ривʼєрі. А кілька, як-то Château de la Croë Абрамовича, розташовані на узбережжі Антібу, яке називають «Затокою мільярдерів» – влучна назва, якщо врахувати кількість російських мільярдерів, у яких там є нерухомість.

Ось французька нерухомість, яка належить підсанкційним російським мільярдерам і яку заморозила французька влада:

Роман Абрамович

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $340 млн

Абрамовичу належить маєток Château de la Croë на 32 000 кв. футів на французькій Ривʼєрі; він розташований на понад 17 акрах землі, має 12 кімнат і ванну у формі лебедя і раніше належав британському королю Едуарду VIII. Три адреси, що повʼязані з маєтком, включили до списку замороженої нерухомості.

На карибській території Сен-Бартельмі, яка належить Франції, у Абрамовича є маєток Gouverneur на 70 акрів із бунгало, як на Балі, і кількома тенісними кортами та басейнами. Йому може належати й інша місцева нерухомість. Маєток Le Lurin теж заморозила французька влада.

Місцеве джерело повідомило Forbes, що Абрамович також володіє ще одним будинком біля портового міста Густавія, столиці заморської общини Франції Сен-Бартельмі, що неподалік від Gouverneur. За інформацією того ж джерела, схоже, що цей маєток покинули в розпал його ремонту.

Олексій Кузьмічов

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $57 млн

Кузьмічову належить вілла La Petite Ourse на ексклюзивному узбережжі Сен-Тропе на французькій Ривʼєрі. Згідно з французьким корпоративним реєстром, цією віллою, яку мільярдер нібито купив за $57 млн, він володіє через SCI Le Cedre Rouge. Цей будинок має таку саму назву, як і яхти олігарха – 79-футова La Petite Ourse і 54-футова La Petite Ourse II, які були конфісковані французькою владою 16-го і 21 березня відповідно.

Forbes зʼясував, що Кузьмічову належать три квартири в багатоквартирних будинках на вулиці Ру-де-Солферіно, 2 і 4, і на Анатолійській набережній, 9 і 11, – усі ці квартири заморозила французька влада. Французький корпоративний реєстр показав, що володіє він ними через чотири SCI: RCS Holding 1, RCS Holding 2, RCS Holding 3 і QAF RDS Holding.

Андрій Мельниченко

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $80 млн

Мельниченку належить вілла Altair в Антибі, Франція, в якій є домашній театр, винний льох, сауна та басейн. Він нею володіє через французьку фірму нерухомості Pershore Comercio International, яка, в свою чергу, належить люксембурзькій холдинговій компанії Мельниченка Jalinon Investments. Три обʼєкти нерухомості, які входять до списку власності Pershore і відносяться до вілли Altair, заморожені французами.

У заяві представник Мельниченка назвав санкції Євросоюзу проти олігарха «абсурдними й безглуздими».

Вадим Мошкович

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $6 млн

На французькій Ривʼєрі в Ніцці в Мошковича є вілла на майже 10 акрів (56 Boulevard Princesse Grâce de Monaco), яку, за деякими джерелами, він купив за $3,6 млн у 1998-му. Французький корпоративний реєстр свідчить, що володіє він цим уже недоступним для нього будинком через Prosperite SCI.

Олександр Пономаренко

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $176 млн

На французькій Ривʼєрі в Сен-Жан-Кап-Ферра́ (8 Chemin de St Hospice) у Пономаренка дві великі вілли на 170 000 кв. футах площі. Якщо вірити розслідуванню російського видання IStories, у 2015-му він продав їх французькій SCI La Chabanne Project. Як свідчить французький корпоративний реєстр, партнерка Пономаренка Наталя Рожкова тримає 95% SCI La Chabanne Project, а Пономаренко – директор компанії. Представник Пономаренка розповів IStories у жовтні 2021-го, що бізнесмен купив цю власність у 2008-му близько за $134 млн.

Віктор Рашніков

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $200 млн

Через свою доньку Ольгу Рашніков володіє маєтком Villa Nellcôte на 16 кімнат у Вільфранш-сюр-Мер на французькій Ривʼєрі. Ользі належить 94% SCI Nellcote Baie de Villefranche і SCI Baie des Figuiers, компаній, на які записана власність, а Рашніков проходить як директор обох компаній – дані корпоративного реєстру. Три власності, якими володіє SCI Nellcote Baie de Villefranche і SCI Baie des Figuiers на території Villa Nellcôte, заморозила французька влада.

Побудована в Прекрасну епоху у 1890-х вілла має кришталеві люстри, басейн. На початку ХХ століття в ній жили помітні постаті, в 1940-х тут розмістилося Гестапо під час окупації Франції нацистами, а в 1971-му її орендував Кіт Річардз із Rolling Stones.

Forbes виявив, що Рашнікову також належать квартири на проспекті Авеню-Габріель, 24, у центрі Парижу, всі їх заморозила французька влада. Ці квартири розташовані на тій самій вулиці, що і Єлисейський палац, який нині займає президент Франції Еманюель Макрон і володіє він ними через SCI Parc Gabriel, за даними корпоративних реєстрів Франції.

Згідно з даними проєкту Russian Asset Tracker, який започаткований Проєктом з розслідування корупції та організованої злочинності (Forbes бере у ньому участь), колишня дружина Абрамовича Ірина Маландіна має власну квартиру вартістю $17,5 млн у тому ж будинку.

Аркадій Ротенберг

Оцінка вартості замороженої нерухомості: $62 млн

Друг дитинства Володимира Путіна і його колишній спаринг-партнер Аркадій Ротенберг має у власності Villa Shoshana, маєток на 97 000 кв. футів у Сен-Жан-Кап-Ферра на французькій Ривʼєрі. Люксембурзькі та французькі корпоративні реєстри свідчать, що маєтком він володіє через французьку SCI Villa Shoshana і люксембурзьку Lucasnel SA. У 2014-му він купив його за $47 млн.

Геннадій Тимченко

Оцінка вартості замороженої нерухомості: немає даних

Дружина Тимченка (який потрапив під санкції ЄС 8 квітня) Олена має у власності два обʼєкти нерухомості на проспекті Авеню-дю-Гран-Негре у Ле-Лаванду на французькій Ривʼєрі. Дані люксембурзького бізнесового реєстру свідчать, що ними вона володіє через люксембурзьку Coeur de Cavaliere S.A., в якій у неї 55-відсоткова частка. На доньку Ксенію Франк-Тимченко записано два інші обʼєкти нерухомості на тому ж проспекті – обидва заморожені.

Будинки, які належать Олені та Ксенії, знаходяться на одній вулиці із Le Club de Cavalière, пʼятизірковим готелем і спа-центром із приватним пляжем. Згідно з даними французького реєстру, цим готелем Олена володіє через французьку фірму Sogeco, їй належать 61,9%. На Sogeco також записан Le Grand Coeur, чотиризірковий готель і спа-центр в альпійському гірськолижному містечку Мерібел. Обидва готелі входять до списку замороженої власності.

 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні