Олена Зеленська, перша леді України. /Офіс Президента України
Категорія
Життя
Дата

Зеленська і Vogue. Чому перша леді – нова секретна зброя України на інформаційному фронті. Atlantic Council

3 хв читання

Олена Зеленська, перша леді України. Фото Офіс Президента України

Нещодавнє інтервʼю й фотосесія першої леді України Олени Зеленської для Vogue викликало неабиякий резонанс. Багатьом воно сподобалося, але знайшлися й критики. І якщо критика прокремлівських пропагандистів цілком зрозуміла, то з боку українців вона не дуже далекоглядна. Atlantic Council наводить свої аргументи на захист першої леді, а Forbes обрав головне з матеріалу.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Олена Зеленська, перша леді України, на початку війни не надто часто бувала на публіці. Тепер же вона надолужує втрачений час: спершу візит до США, потім саміт у Києві, а після них були фотосесія та інтервʼю для Vogue, які привернули неабияку увагу.

Першу леді України саму і з чоловіком Володимиром Зеленським фотографувала легендарна Енні Лейбовіц. Її фотографії президентського подружжя миттєво стали культовими і заполонили соцмережі. Поява Зеленської у Vogue спровокувала і критику, адже дехто вважає такий вчинок неприйнятним у настільки важкий для української нації час.

Нікого не здивує, що більшість критики йде з Росії і прокремлівських рупорів на Заході. Багато хто з них натякає, що якщо Зеленська зʼявляється у Vogue, то масштаби війни в Україні перебільшено. Проте багато українців теж не задоволені світлинами: дехто звинувачує першу леді в неприйнятному піарі.

Негативну реакцію на інтервʼю Зеленської можна зрозуміти, але це недалекоглядно. Ті, хто його критикують, не розуміють, наскільки важливо, щоб Україна якомога частіше була в заголовках міжнародних видань.

Крім того, ці критики очевидно не знають, у чому полягає роль Зеленської як першої леді країни, яка воює із супердержавою. Яскраве інтервʼю зі світовим медіабрендом – це розумний крок із боку Зеленської, адже це дає можливість показати Україну з найкращого боку і підкреслити її переваги.

Боротьба за думки світу – один із найважливіших фронтів у російсько-українській війні. Здатність України захищати себе сильно залежить від продовження постачань зброї із Заходу і надання фінансової підтримки. Захід продовжить підтримувати Україну, лише якщо громадська думка залишатиметься на її боці, а над цим треба працювати.

На інформаційному фронті Україна – нерівня Росії з її ресурсами, але на боці України безцінна перевага – правда.

Російське вторгнення триває шостий місяць, і вже зʼявляються ознаки втоми від війни. Це особливо добре видно за міжнародними виданнями, які переключають увагу на інші питання.

Якщо українське питання відсуватимуть на другий план, західним лідерам буде все складніше надавати пріоритет підтримці України чи запроваджувати санкції, через які електорату цих лідерів потрібно буде йти на жертви.

Росія це добре розуміє і активно працює на інформаційному фронті, щоб підірвати рішучість Заходу. Спроби Москви представити вторгнення як хрестовий похід проти нацистів майже залишилися в минулому, поступившись новій стратегії.

Тепер кремлівська пропаганда усіляко намагається переконати світ у тому, що озброювати Україну немає сенсу і що війну взагалі треба припинити. Москва сподівається, що таке нібито розсудливе твердження знайде відгук у втомленої війною західної аудиторії й допоможе натиснути на Київ, щоб той пішов на компроміс.

Офіс Президента України

Світлини Олени Зеленської для Vogue зробила американська фотографиня Енні Лейбовіц. Фото Офіс Президента України

Українці добре розуміють, що припинення вогню – це шанс для Росії встановити міцніший контроль над окупованими територіями й потенційно підготуватися до наступного етапу наступу на Україну. Саме тому настільки важливо, щоб про вторгнення писали й наголошували на тому, що апетити Путіна Україною не обмежаться. Інтервʼю Зеленської для Vogue виконало обидва ці завдання.

Навіть найбільші критики не можуть заперечити, що інтервʼю першої леді України для Vogue привернуло багато уваги. Лейбовіц вдалося передати емоційний звʼязок між подружжям, а також серйозність ситуації останніх пʼяти місяців.

Особливо добре передає травму і в той же час стійкість України фотографія Зеленської на сходах, де позаду неї видніються мішки з піском, які використовують для барикад.

Українській першій леді дійсно є що сказати, і це інтервʼю вона використала, щоб передати жахи російської війни і як вони впливають на людей. «У перші тижні війни ми були просто в стані шоку. Після Бучі ми зрозуміли, що цю війну розвʼязали, щоб знищити нас. Це війна на знищення».

Захід продовжить підтримувати Україну, лише якщо громадська думка залишатиметься на її боці, а над цим треба працювати.

Олена Зеленська – не медійна особистість, тому автентичність, незіпсованість публічністю дає їй можливість достукатися до аудиторії, яка не дуже добре реагує на традиційні політичні трюки. Тепер цю свою перевагу вона використовує, щоб розповісти світу історію України.

На інформаційному фронті Україна – нерівня Росії з її ресурсами, але на боці України безцінна перевага – правда. Тому наразі ключове завдання Києва полягає в тому, щоб весь світ не зводив очей з України.

Якщо Україні вдасться втримати увагу й підтримку світу, то в неї будуть хороші шанси на історичну перемогу над Росією. А в цій битві на інформаційному фронті перша леді Олена Зеленська цілком може бути таємною зброєю України. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні