Категорія
Картина дня
Дата

В Україну заходить розробник ігор, який працював із Disney, Roblox та Epic Games. Що ще трапилося в ІТ за тиждень

2 хв читання

В Україну заходить розробник ігор, який працював із Disney, Roblox та Epic Games. Що ще трапилося в ІТ за тиждень /Shutterstock

Shutterstock

Міжнародна компанія Amber заходить в Україну, а українська компанія Ajax – в Аргентину. Forbes зібрав головні новини українського технологічного бізнесу за тиждень

Румунський розробник ігор Amber відкриває студію у Києві. У Amber є дві складові бізнесу: розробка ігор і обслуговування інших компаній, наприклад, Disney, Roblox та Epic Games. Київська студія продаватиме свій сервіс розробникам ігор в Україні. Студію очолить Метью Маноловіц, який раніше працював продакшн-менеджером в Ubisoft Одеса. До кінця року в Україні планують найняти 60 спеціалістів. Усього у компанії працює понад 900 людей.

Українці залучили $4,8 млн інвестицій на розвиток квантових технологій. Британський стартап Aegiq, який заснували зокрема два українці Максим Січ та Андрій Ямшанов, створює технологію для безпечної передачі інформації. Для цього він використовує квантові обчислення. В останньому seed-раунді взяли участь німецький фонд High-Tech Gründerfonds, британський Deepbridge Capital та бізнес-ангели.

Українські гаджети для охорони будинків Ajax Systems продаватимуть в Аргентині. У компанії там не буде конкурентів з Європи, каже засновник Ajax Олександр Конотопський. З погляду ведення бізнесу Південна Америка – це цікавий ринок, він швидко росте та має багато спеціалістів із зарплатами на рівні Східної Європи. Це не «картелі, спекотні люди, кокаїн та карнавали», як зазвичай вважають в Україні, каже Конотопський.

Художній музей України запустив продаж NFT-картин. NFT-токени випустили за мотивами творів художників Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки. Токени продаватимуть на платформі STAMPSDAQ. Ціна одного коливатиметься від $25 до $1000. Окрім NFT кожен покупець зможе отримати квитки до музею чи екскурсію за темою придбаного токену.

Стартап Remo, що створює робочі місця для віддаленої роботи, залучив $1 млн. Серед інвесторів – український Андрій Федорів, засновник маркетингової агенції Fedoriv. Remo будує клієнтам місця для роботи у різних країнах світу – це можуть бути і дерев’яні бунгало і технологічні капсули. Стартап запустили українські підприємці Ярослав Пригара та Данило Пасько. Усього у стартапі працює близько 30 людей, проте лише пʼять з них на full-time – інші завдання віддають на аутсорс.

У 92% ІТ-компаній є план на випадок війни, йдеться у дослідженні асоціації IT Ukraine. Більшість компаній не вважає, що ймовірність війни з Росією висока, але більше половини все ж приготувалися перевезти співробітників в західні регіони України або сусідні європейські країни, якщо ті попросять. Жодна з компаній не готується до повного переїзду. Понад 50% компаній не відчули змін в обсягах замовлень, а інші зазначають, що клієнти почали обирати компанії, які мають центри розробки в інших країнах.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд