Категорія
Лідерство
Дата

Forbes Digital

Хто такі Бачевські, на честь яких назвали популярний ресторан у Львові? Історичний екскурс у горілчаний бізнес сім'ї імперських і міжвоєнних часів

4 хв читання

Асортимент алкогольних напоїв компанії Бачевських у міжвоєнний період. /Getty Images

Асортимент алкогольних напоїв компанії Бачевських у міжвоєнний період. Фото Getty Images

Бізнес родини Бачевських сягає корінням у XVIIІ століття, а його розквіт припав на міжвоєнний період ХХ ст. Горілка та алкогольні напої компанії вважалися елітними, а фірмову настоянку Бачевських полюбляв навіть імператор Австрійської імперії Франц-Йосиф. Як розвивалася компанія відомої родини львівських євреїв, розповідає Forbes Polska.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

У Львові на вулиці Хмельницького, 116 усе ще можна побачити старі ворота й двох камʼяних левів, які охороняють вхід на колись великий горілчаний завод. На першому подвірʼї одразу помічаєш будівлю, на якій видніється дата – 1782 рік. Тоді було засновано компанію, яка певний час була однією з найбільших в Європі.

Це була класична «гаражна» історія, але у XVIII ст. Починалася вона за 40 км від Львова у селі Вибранівка, яке після першого поділу Польщі відійшло Австрійській імперії Габсбургів. Саме тут у 1782-му 35-річний Лейб Бачелес відкрив перший горілчаний завод.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні