Часи XIX і початку XX століть в Україні були не найкращими для жінок у бізнесі. Вони не могли здобути потрібну освіту, а суспільство з осудом ставилося до жіночого підприємництва. Forbes попросив історикиню Тетяну Водотику, яка досліджує минуле українського бізнесу, розповісти про жінок, яким вдалося досягти успіху попри все
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
1840-ві роки. Чернігівщина. Маленька дівчинка йде коридором, несучи черевики у руках, щоб у навколишніх кімнатах не почули її кроків. Вона дійшла до дверей і всілася на підлогу. Було добре чути голос викладача, який проводив урок читання для двох її братів. Дівчинці ж батько вчитися заборонив – байдуже, що сам він був учителем російської мови. «Навіщо дівчинці грамота? Писати любовні записочки?» – казав він. Тож учитися доводилось напівтаємно.
Майбутня педагогиня Христина Алчевська була талановитою та впертою. Їй вдалося вивчитись самотужки. Пізніше вона зробить серйозний внесок у розвиток освіти в Україні. Особливо освіти жіночої. Але тисячам сучасниць Алчевської не випало шансу навіть навчитися читати і писати.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.