Андрій Здесенко: «Я не обрав професію музиканта, але завжди був ним у душі». /з особистого архіву
Категорія
Життя
Дата

Андрій Здесенко виступає на одній сцені з джазменами та рок-групами. Як захоплення гітарою допомагає підприємцю в житті і роботі

Андрій Здесенко: «Я не обрав професію музиканта, але завжди був ним у душі». Фото з особистого архіву

У власника корпорації «Біосфера» Андрія Здесенко, 51, багато захоплень. Він займається ігровими видами спорту – віддає перевагу футболу, волейболу, теніс і сквош. Любить плавання і готує з друзями-рестораторами. Але найбільше надихає Здесенко гра на гітарі. Вона дає енергію в різних життєвих ситуаціях, переконаний підприємець.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

«Я не обрав професію музиканта, але завжди був ним у душі», – каже власник «Біосфери» Здесенко. Він виступає на джем-сейшенах на джазових фестивалях, грає на одній сцені зі знаменитими музикантами та підтримує початківців професіоналів.

Андрій Здесенко розповів Forbes, як виникло й розвивалося його захоплення.

- Скільки себе пам'ятаю, в нашому домі завжди звучала музика. Тато грав на гітарі, був душею компанії і збирав удома багато друзів. Я добре знаю пісні тієї епохи. Моїми кумирами були Володимир Кузьмін, Олександр Розенбаум, група «Машина часу».

Після 19 років я познайомився з джазом і блюзом. З'явився доступ до творчості великої кількості міжнародних артистів. Це дуже вплинуло на формування мого смаку. Я почав розвиватися в цьому напрямку.

Я граю на гітарі й на перкусії. Закінчив музичну школу та багато вчився у фахівців, щоб удосконалювати рівень гри. З дитинства мріяв грати на ударних, але за порадою батька пішов на клас гітари. Жодного разу не пошкодував. Гітара супроводжує мене все життя. Це інструмент, який допомагає знайти спільну мову з людьми будь-яких культур, що живуть у різних країнах.

Завжди розумів, що не буду професійним музикантом. Це не моя роль. Моя сильна сторона – об'єднання людей̆, розвиток бізнесу й мотивація команди. Але в той же час у мене є потреба грати на сцені з класною групою, заряджаючи присутніх енергією. Творчій людині важливо виступати. Йому потрібна публіка.

У студентські часи я писав вірші й музику в стилях рок, блюз та рок-н-рол. Зараз у мене не вистачає на це часу і внутрішнього простору для творчості. Воно нікуди не поділося, але поступилося першістю бізнес-завданням.

Люблю брати участь у джем-сейшенах. Коли бачу у когось на заході в руках гітару, не можу втриматися, щоб не взяти її й не зіграти. Це велика частина мене. Щорічно виступаю на Leopolis Jazz Fest і на фестивалі «Джаз на Дніпрі». Вдалося навіть зіграти на джем-сейшені на Джазовому фестивалі в Монтре.

Я виступав по всьому світу. Гітара завжди перебувала поруч і перетворювала звичайний вечір на особливий, наповнюючи його змістом. Помітив цікавий феномен: коли в закладі грає професійна група, люди зайняті спілкуванням або їжею. Але варто вийти й зіграти комусь із залу – їхня увага переключається.

У мене немає постійної групи, але є кілька колективів в Україні, яких я залучаю для перформансів. Ніколи не забуду приголомшливий сейшен з Кузьмою під проливним дощем на Хортиці. Апаратура билася струмом, але ми продовжували грати. Неймовірним був дует із зіркою світового джазу Ніккі Янофскі. Ми разом заспівали Fly me to the moon. А на ювілеї корпорації «Біосфера» я виступив на одній сцені з «Машиною часу» перед 500 ключовими співробітниками.

Кілька місяців тому я став партнером конкурсу джазових виконавців International Music Bridge. Його ініціював піаніст, композитор і аранжувальник Олексій Саранчин, щоб допомогти молодим музикантам розвиватися і показати себе в міжнародному середовищі. Це особливо важливо зараз, коли закриті концертні зали. Я підтримав гітаристів-переможців у всіх категоріях і заснував спеціальну премію «Сміливість у джазі».

За допомогою виступів я постійно розвиваю музичні здібності. Це об'єднує моє захоплення гітарою з бізнесом, де для напрацювання навичок теж важливі цілеспрямованість і дисципліна. Спілкування з творчими людьми дає можливість постійно трансформуватися й обмінюватися енергією зі світом. Хобі допомагає мені синхронізуватися з командою, придумувати нові ідеї та реалізовувати їх у найкоротші терміни.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні