Марихуана на Мальті: найменша країна Євросоюзу першою на континенті легалізувала канабіс для особистого використання. /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Мальта стала першою країною в Європі, яка легалізувала особисте використання канабісу. Які правила в інших країнах ЄС

Марихуана на Мальті: найменша країна Євросоюзу першою на континенті легалізувала канабіс для особистого використання. Фото Shutterstock

Законодавці на Мальті, найменшій країні Європейського Союзу, у вівторок проголосували за легалізацію канабісу для особистого використання. Це голосування зробило середземноморську країну першою в Європі, у кого канабіс легалізований і його обіг регулюється відповідними законами.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Згідно із виданням Times of Malta, мальтійський парламент ухвалив законопроєкт «Про відповідальне використання канабісу» 36 голосами «за» із 27 голосами «проти». Законопроєкт, який має підтримку правлячої Лейбористської партії Мальти, дозволяє зберігання, покупку і вирощування марихуани.

Жителі країни можуть вирощувати до чотирьох кущів і купувати продукти з канабісом для особистого використання. Мальтійський уряд місяцями працював над цим законом.

Законопроєкт, який ще повинен підписати президент Джордж Велла, щоб той став законом, дозволяє законно володіти 7 грамами канабісу у публічних місцях і зберігати до 50 грамів вдома. Люди, у яких є судимості за володіння канабісом, можуть подати заяву на те, щоб такі записи прибрали з особистих справ – схожі статті є і в деяких штатах США, наприклад, у Нью-Йорку.

Борис Джордан, мільярдер і голова массачусетської компанії Curaleaf, у якої є 113 диспенсаріїв (спеціалізовані точки продажу канабісу) у 23 штатах і яка розширює свої операції у Велику Британію, Німеччину, Італію, Іспанію і Португалію, каже, що хоч Мальта і стала першою, Німеччина та інші країни не забаряться зі схожими законами.

«Європа рухається швидше за США, – каже Джордан. – Неймовірно, наскільки Штати відстають у цьому питанні».

В США марихуана все ще заборонена на федеральному рівні, але 36 штатів легалізували певний вид використання канабісу, а ще 18 дозволяють особам старшим 21 року споживати продукти з марихуаною, куплені у спеціалізованих магазинах.

Індустрія канабісу входить до списку тих, які розвиваються найшвидше в США. Минулого року легальні продажі досягли $17,5 млрд. До 2030-го річні продажі у США, за даними Cowen, досягнуть $100 млрд. Завдяки канабісу зʼявилося навіть кілька нових мільярдерів

В Європі такі країни, як Нідерланди і Португалія, декриміналізували марихуану та інші наркотики, але Мальта стала першою країною із законами, які регулюють ринок канабісу. Відомі амстердамські «кавʼярні» технічно є незаконними, але політика «терпимості» голландського уряду дозволяє їм працювати, якщо вони дотримуються суворих правил.

Замість диспенсаріїв, як в Америці, мальтійська програма включає неприбуткові канабісові клуби. За повідомленням The Guardian, в кожному клубі може бути лише до 500 членів, а люди можуть купувати тільки 7 грамів марихуани за раз і 50 грамів на місяць.

Інші країни Євросоюзу планують реформувати закони навколо канабісу, серед них Німеччина, Італія і Люксембург. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні