Канабісова компанія GTI створює в Нью-Йорку «Кампус канабісу» за $150 млн. Чому навіть чиновники в захваті від ідеї /Shutterstock
Категорія
Компанії
Дата

Канабісова компанія GTI створює в Нью-Йорку «Кампус канабісу» за $150 млн. Чому навіть чиновники в захваті від ідеї

7 хв читання

Shutterstock

Green Thumb Industries Бена Ковлера розширяє свою імперію, яку оцінюють у $5,7 млрд, до штату Нью-Йорк. Компанія вирішила будувати новий обʼєкт саме там, щоб бути ближче до ринку марихуани, який стрімко розвивається

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Майже в 100 кілометрах на північ від Мангеттену, біля підніжжя гір Рамапо і неподалік від кількох пасовищ стоїть червона будівля старої виправної колонії Мідоранджу у Ворвіку, штат Нью-Йорк. У 2011-му тодішній губернатор Нью-Йорку Ендрю Куомо закрив вʼязницю.

Десять років по тому 40 акрів фермерських земель колонії перетворюють на новий дім для Green Thumb Industries (GTI), однієї із найбільших канабісових компаній у країні. Вона планує витратити $150 млн на створення плантацій марихуани й налагодження виробництва продуктів із неї.

До 2023 року «кампус канабісу» GTI почне виробляти десятки тисяч фунтів марихуани, мільйони жуйок і картриджів для вейпу із ТГК, які заповнять полиці спеціалізованих магазинів (диспенсарії) компанії у всьому штаті Нью-Йорк.

Бен Ковлер – 42-річний гендиректор і засновник чиказької компанії Green Thumb Industries, яка вирощує і продає канабіс, а також вейпи, їстівні та інші продукти з канабісом, у 14 штатах. Наприкінці другого кварталу цього року його компанія повідомила про збільшення EBITDA на $79,3 млн у порівнянні з минулим роком. Під час церемонії на честь закладання фундаменту нового обʼєкту Ковлер стоїть у пилюці на будівельному майданчику.

«Ми не могли не помітити іронію в тому, що створюємо виробництво канабісу на місці колишньої федеральної вʼязниці, – каже Ковлер групі лідерів профспілок і політиків похмурого вересневого дня. – Ми розуміємо, що сталося з війною з наркотиками. І ми збираємося це змінити. Всі ми відчуваємо вітер змін, зміни відбуваються у нашій країні і зміни відбуваються тут. Тепер ми можемо змінити місце, в якому людей утримували за марихуану, на те, де працюють люди і де є можливості, де можна заробити статки й створити позитивну економічну атмосферу».

Ця земля стала свідком понад 100 років змін поглядів Америки на наркотики й злочини. У 1914-му тут був один із перших центрів лікування наркотичної й алкогольної залежності під керівництвом Чарльза Стокса, колишнього генерального хірурга США. У 1930-х будівлю перетворили на виправну школу для проблемних хлопців-підлітків міста. Наприкінці 1970-х споруду переобладнали на вʼязницю штату. Коли її закрили 10 років тому, 400 робочих місць було втрачено.

На цьому місці тепер буде квітнути канабіс. За деякими оцінками, легальний ринок Нью-Йорку, де відкриття диспенсаріїв очікується в січні 2023-го, принесе $3,8 млрд законних продажів до 2025 року, і він стане другим найбільшим ринком після Каліфорнії.

Наразі 18 штатів дозволяють рекреаційне вживання марихуани повнолітнім, у 36 штатах легалізовано медичну марихуану, а до кінця цього десятиліття нині 20-мільярдна індустрія може принести $100 млрд.

У період, коли Америка поступово завʼязує із забороною канабісу, новий обʼєкт Green Thumb – це важливий символ зміни часів.

Для Майкла Світона, інспектора міста Ворвік, початок закладання фундаменту кампусу канабісу GTI, першим етапом якого будуть плантації на 200 000 кв. футів на $60 млн, – це кульмінація 10 років роботи. Світон боровся за те, щоб вʼязницю не закривали, адже вона була важливою для економіки фермерського міста. Цю боротьбу він програв, але взявся за нову – привабити бізнес на вільні 700 акрів землі.

Світон переконав штат продати землю місцевій неприбутковій корпорації з розвитку територій, яку він створив. Завдяки кредиту від місцевого бізнесмена ця корпорація купила 150 акрів приблизно за $4 млн. У 2018-му корпорація почала продавати частину куплених земель.

Citiva, дочірня фірма нью-йоркської канабісової компанії iAnthus, купила 8,5 акрів за $526 000, а її лабораторія для досліджень канабісу й невелике виробництво продуктів із КБД почали роботу на цій ділянці. Потім у березні GTI купила свої 38 акрів цієї землі за $2,8 млн після отримання мільйонів податкових пільг від міста.

Канабісова компанія GTI створює в Нью-Йорку «Кампус канабісу» за $150 млн. Чому навіть чиновники в захваті від ідеї /Фото 1

Копаємо тут: Бен Ковлер, гендиректор Green Thumb Industries, на будівельному майданчику нового обʼєкту компанії на 200 000 кв. футів, де будуть вирощувати канабіс і виготовляти з нього різні продукти. І все це на місці колишньої вʼязниці в штаті Нью-Йорк. Фото EVERETT COLLIE

«Думаю, що для нас це перемога, – каже Світон, оглядаючи землі, які він останні 10 років намагався перетворити на вигідний актив для місцевої громади. – Наша громада спирається на економіку ферм: у нас розвинений фермерський туризм, працює багато фермерських господарств. Але з корпоративним світом ми не знайомі. Це для нас прекрасний новий світ».

Навіть чиновники штату в Олбані в захваті від нового обʼєкту GTI, який у 2023-му вже має випускати канабіс для диспенсаріїв. Сенатор штату Майк Мартуччі, республіканець, який був ведучим заходу, каже, що партнерство між GTI і Ворвіком створило майбутнє, яке він називає «безмежним».

На будівництві, яке буде відбуватися у три етапи, працюватимуть 100 місцевих будівельників, які входять до відповідної профспілки. На повністю готовому обʼєкті – кампусі – працюватиме понад 150 місцевих жителів і отримуватимуть зарплату від $50 000 до $100 000. Кампус GTI стане прикладом для всієї Гудзонської долини, яка, сподівається Мартуччі, перетвориться на центр [канабісової] індустрії штату, яка стабільно розвивається.

«Наші родючі ґрунти, освічена робоча сила і близькість до міста Нью-Йорк можуть зробити нас «Кремнієвою долиною» індустрії канабісу», – каже Мартуччі.

Паван Найду, помічник губернаторки Нью-Йорку Кеті Гочул, описав проєкт GTI як «новий двигун економіки Ворвіка і близьких до нього громад».

Ковлер, який заснував GTI у 2014-му разом із кількома партнерами-інвесторами й запустив компанію із одним спеціалізованим магазином у Манделіні, Іллінойс, став першим у своїй родині, хто підхопив зелену лихоманку канабісу. Але перетворення бізнесу з нелегального на легальний – це в нього в крові.

Після зняття заборони на продаж алкоголю на початку 1930-х Гаррі Блум, прадід Ковлера, став президентом Jim Beam Distilling Co. Блум зі своїм батьком інвестували у виробника віскі, щоб відродити американський бренд. Блум очолював корпорацію, аж поки його зять, Еверетт Ковлер, не став президентом у 1959-му. Наприкінці 1960-х родина продала компанію за нерозголошену суму American Tobacco Co.

Статки, які вони заробили на віскі, зробили родину Ковлерів частиною еліти Чикаго. Прізвище родини можна знайти на стінах зоопарку, музеїв і бібліотеки міста. Офіс родини Бена Ковлера розташований в одній із найвищих будівель міста – Центрі Джона Генкока на Мічиган-авеню. А його батько Джонатан Ковлер володів міноритарною часткою команди «Чикаго Буллз» у 1970-х і керував командою упродовж 13 років.

Одного вечора 1985-го року маленький Бен сидів поруч із легендою Деррілом Докінсом, коли в нього врізався Майкл Джордан, багатообіцяючий новачок у команді його батька. Наприкінці гри Джордан подарував Ковлеру свої кросівки – одна з перших пар Nike Air Jordans. Довгий час кросівки 44-го розміру були стопором для дверей у кімнату Ковлера.

«Я був свідком ставлення Джордана до перемог, його робочої етики, – розповідає Ковлер про вплив Майкла Джордана. – Я бачив найкращого гравця, який першим приходив на тренування й найбільше викладався. Він не йшов, доки не перемагав».

У 2013-му, майже за 10 років до приходу його канабісової компанії (3000 співробітників) у маленьке місто у Гудзонській долині, він працював на компанію родини – управляв інвестиціями й керував неприбутковою організацією, яку заснував. За два роки після того, як у 2013-му медичну марихуану легалізували в Іллінойсі, Ковлер і його невелика команда виграли ліцензію, зібрали $20 млн і почали розбудовувати GTI.

Ми не могли не помітити іронію в тому, що створюємо виробництво канабісу на місці колишньої федеральної вʼязниці.

Бен Ковлер, гендиректор і засновник компанії Green Thumb Industries

Батько Ковлера був скептично налаштований щодо такого бізнесу, але Бен зміг переконати його в тому, що їхня родина вже робила дещо подібне в минулому. «Я сказав: «Нашій родині вже вдавалося щось схоже. Давай зробимо це ще раз», – пригадує Ковлер.

Невдовзі після цієї розмови його батько зателефонував своєму давньому другу Леону Куперману, легендарному мільярдеру й керівнику гедж-фондів, щоб той інвестував у Green Thumb.

Куперман, якому зараз 78 і статки якого оцінюють у $2,5 млрд, був дуже вражений баченням Ковлера й інвестував $4 млн. З часу виходу на пенсію у 2018-му він інвестує гроші своєї родини і 2% цих грошей вклав у GTI.

Канабісова компанія GTI створює в Нью-Йорку «Кампус канабісу» за $150 млн. Чому навіть чиновники в захваті від ідеї /Фото 2

Новий обʼєкт GTI буде готовий саме вчасно для виходу на ринок рекреаційної марихуани Нью-Йорку, продажі якого можуть досягти $3,8 млрд до 2025-го. Фото GREEN THUMB INDUSTRIES

Крім того, він інвестував і в інші марихуанові компанії, як-то Trulieve і Ceres, остання з яких – це SPAC-компанія, через яку канабісова компанія мільярдера Бо Ріглі вийшла на біржу. «Я не ставлю на це всі свої гроші», – каже Куперман. З того часу він вклав у GTI більше грошей і каже, що повернув їх собі вісім разів.

Як і його дідусь із Jim Beam, Ковлер націлений на те, щоб розширювати портфель брендів GTI. Сьогодні до нього входять Rythm, який продає квіти канабісу; Beboe, бренд вейпів для канабісу, який New York Times одного разу назвала «Hermès у світі марихуани»; Incredibles, який робить шоколад та інші їстівні продукти з ТГК; і Dogwalkers, який продає самокрутки.

Емілі Паксія, співзасновниця й керівна партнерка канабісового фонду Poseidon Asset Management, інвестувала у GTI у 2016-му. Вона наводить цифри: GTI збільшив свій виторг у першій половині 2021-го на 87,3%, до $416,3 млн, а другий квартал цього року став шостим поспіль, коли компанія показувала позитивний грошовий потік. 

Але коли вона інвестувала вперше, компанія була молодим стартапом. Паксія повірила у команду, адже побачила в Кловері і його фінансовому директорові Ентоні Джіорджіадісі щось знайоме.

«Для мене вони – Баффет і Мангер нашої індустрії, вони зосереджені на основах бізнесу, грошовому потоці, – пояснює вона. – Порівняно з іншими компаніями, у яких був приголомшливий вихід на біржу, GTI була наче тихим гігантом на задньому плані, де вона заробляла гроші, була корисною акціонерам і розважливою».

Вівьєн Азер, аналітикиня і керівна директорка Cowen, переконана, що нині саме вдалий час для великої інвестиції GTI у Нью-Йорк. Ринок медичної марихуани маленький (приніс лише $150 млн виторгу минулого року), як і рекреаційної, але хвиля попиту зростає. За оцінками Азер, коли нью-йоркський ринок стане більш зрілим, він досягне $5 млрд продажів, а 10 компаній, які нині на ринку, наразі збільшують свої посіви.

«Завдяки роботі в 14 штатах GTI має достатньо досвіду для того, щоб розгорнути нові плантації й задовольнити попит ринку, який переходить із медичної марихуани на рекреаційну, – каже Азер. – Для них це знайоме завдання».

На відміну від прадідуся, який чекав на закінчення «сухого закону», Ковлера не стримує те, що Конгрес ще не легалізував марихуану на федеральному рівні. «Ми не будемо чекати рішення федерального уряду, щоб вживати активних дій, нашій справі вистачає запалу й простору для дій, – каже він, оглядаючи 40 акрів, на яких скоро буде квітнути канабіс. – Ми в режимі зростання».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд