ЗСУ, мобілізація /Getty Images
Категорія
Гроші
Дата

«Буде план – буде розмова». Україна очікує на масштабну мобілізацію, але її формат та джерела додаткового фінансування – незрозумілі. Чи витримає економіка?

Майбутні офіцери складають присягу, 2023. Фото Getty Images

Від початку нового року на українців очікує масштабна мобілізація – армія потребує до пів мільйона рекрутів. Державі це обійдеться у щонайменше 500 млрд грн, і це не рахуючи ефекту від зменшення кількості працездатних людей в економіці. Звідки брати гроші на нових бійців?

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Військове командування хоче додатково мобілізувати 450 000-500 000 людей до лав Збройних сил, заявив на пресконференції 19 грудня Володимир Зеленський. Це коштуватиме бюджету близько 500 млрд грн, додав президент. 

У фінансовому комітеті Ради називають більшу суму – 580 млрд грн, і це якщо врахувати лише операційні витрати. Це вплине не тільки на бюджет, адже вилучення пів мільйона працездатних людей з економіки не може пройти непоміченим.  

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні