ЗСУ, мобілізація /Getty Images
Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

«Буде план – буде розмова». Україна очікує на масштабну мобілізацію, але її формат та джерела додаткового фінансування – незрозумілі. Чи витримає економіка?

4 хв читання

Майбутні офіцери складають присягу, 2023. Фото Getty Images

Від початку нового року на українців очікує масштабна мобілізація – армія потребує до пів мільйона рекрутів. Державі це обійдеться у щонайменше 500 млрд грн, і це не рахуючи ефекту від зменшення кількості працездатних людей в економіці. Звідки брати гроші на нових бійців?

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Військове командування хоче додатково мобілізувати 450 000-500 000 людей до лав Збройних сил, заявив на пресконференції 19 грудня Володимир Зеленський. Це коштуватиме бюджету близько 500 млрд грн, додав президент. 

У фінансовому комітеті Ради називають більшу суму – 580 млрд грн, і це якщо врахувати лише операційні витрати. Це вплине не тільки на бюджет, адже вилучення пів мільйона працездатних людей з економіки не може пройти непоміченим.  

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні