Який вигляд матиме реформована МСЕК, як держава планує змінити пенсії прокурорів та інших «спецпенсіонерів»? Що не так із виплатами поселенців у зоні ЧАЕС? Велике інтерв'ю про плани Мінсоцполітики.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про бренд одягу One By One, який з 2022 року відкрив 17 магазинів, а виторг в 2024 році наближається до 500 млн грн 👉 Дивіться за цим лінком
Президент Володимир Зеленський 18 листопада підписав закон про зміну у процедурах проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК). Це один з етапів реформування системи, яке РНБО запустила після скандалу з наявністю інвалідності у значної кількості прокурорів Хмельницької області.
У Міністерстві соціальної політики хочуть перезавантажити підхід до спеціальних пенсій, допомоги людям з інвалідністю, а також виплат для «чорнобильців».
Якщо людина продовжує працювати, вона не повинна отримувати пенсію з інвалідності, пояснює заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак. Натомість для людей, які втратили працездатність, фінансова допомога від держави має бути значно більшою, ніж зараз. Готують зміни і для силовиків. Зараз «звичайні» пенсіонери отримують у середньому втричі менші виплати, ніж «спеціальні».
Важливий нюанс: усі зміни стосуватимуться лише нових пенсіонерів.
Чи готовий парламент підтримати реформу та як у Мінсоцполітики хочуть розвʼязати проблему ціною 1,5 млрд грн на місяць через чорнобильські виплати?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.