Українські захисники знищили 37 крилатих ракет та 29 дронів-камікадзе Shahed уночі 29 травня, повідомила пресслужба Повітряних сил ЗСУ. За даними КМВА, зокрема над Києвом Сили оборони знищили понад 40 повітряних цілей.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Уночі 29 травня російські війська атакували військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури України.
- Повітряні сили знищили 67 повітряних цілей: 37 крилатих ракет Х-101/Х-555, 29 ударних БпЛА Shahed-136/131, один розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня.
- Загалом ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95МС з району Каспійського моря. А з північного та південного напрямків росіяни атакували іранськими Shahed. Загалом було запущено близько 35 ударних дронів.
- «Завдяки професійності наших захисників унаслідок повітряної атаки варварів у Києві не сталося уражень та руйнувань інфраструктурних та інших обʼєктів, багатоквартирних житлових будинків. Немає постраждалих та загиблих», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
- «Загалом силами і засобам нашої ППО було виявлено і знищено понад 40 повітряних цілей. Ударів по Києву не допущено!» – написав у Telegram голова КМВА Сергій Попко.
- Також під час нічної атаки ворог спрямував дрони-камікадзе по півдню України. За даними ОК «Південь», три з них знищено в небі над Миколаївщиною, ще один – над Одещиною. Внаслідок влучання у портову інфраструктуру Одеси спалахнула пожежа, яку оперативно ліквідували. Інформації про масштаб руйнувань немає.
Контекст
У перші місяці повномасштабної війни українська ППО збивала 20–30% російських ракет, бо оперувала виключно старими радянськими системами. Їх не вистачало, аби закривати небо над лінією фронту та великими містами в глибині України. Зараз показник сягнув 90%. Що на це вплинуло, як Захід допомагав Україні зміцнити протиповітряну оборону, чому Росія відкрила полювання на ЗРК Patriot та для чого комплекси ППО встановлюють у Києві, читайте у розборі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.