Категорія
Новини
Дата

€70 млн для бізнесу. ЄБРР надасть ПроКредит Банку гарантію для нового кредитування

Європейський банк реконструкції та розвитку надає українському ПроКредит Банку гарантію, яка підтримає €70 млн нового кредитування для малих і середніх підприємств, повідомляє пресслужба ЄБРР.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • ЄБРР уклав із ПроКредит Банком нефінансовану угоду про розподіл портфельного ризику, яка дозволить надати нове фінансування для приватного сектору в Україні на загальну суму €70 млн.
  • Гарантія ЄБРР покриє до 50% кредитного ризику ПроКредит Банку в Україні за новими субкредитами для приватних компаній, які працюють в Україні.
  • Угода дозволить банку надати фінансування українським приватним компаніям у таких критично важливих галузях, як сільське господарство, виробництво, транспорт і фармацевтика. 
  • Це вже четверта угода про розподіл ризику, укладена з українським банком з початку війни. Вона збільшує загальний обсяг підтриманого ЄБРР нового фінансування ПроКредит Банку до €165 млн.
  • До 15% охоплених гарантією кредитів підуть на підтримку довгострокових інвестицій малих і середніх підприємств (МСП) у зелені технології.

Контекст

ЄБРР збільшив обсяги інвестицій після російського вторгнення у лютому 2022 року і вже в жовтні 2023-го перевищив свою мету інвестувати €3 млрд в Україні протягом 2022–2023 років.

У травні 2023 року ЄБРР у своєму звіті «Регіональні економічні перспективи» повідомив, що пʼятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, зокрема приватного.

У 2023 році керуючі ЄБРР ухвалили рішення збільшити оплачений капітал на €4 млрд до €34 млрд з метою надання подальшої підтримки Україні.

Минулого року ЄБРР надав €2,1 млрд в Україні, що на 23,5%, або на €0,4 млрд, більше, ніж у 2022 році. Загальний обсяг коштів, виділених в Україні з початку російського вторгнення, сягнув €3,8 млрд.

ЄБРР планує інвестувати в Україну до €10 млрд протягом наступних пʼяти років, повідомили в інтервʼю Forbes Ukraine віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк та директор банку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патрон.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні