Категорія
Новини
Дата

Adani Group втратила вже $118 млрд капіталізації. Падіння акцій продовжується третій тиждень

Обвал акцій конгломерату Adani Group індійського мільярдера Гаутама Адані продовжується третій тиждень поспіль, пише Bloomberg. Загалом група втратила вже $118 млрд капіталізації.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти 

  • Усі 10 акцій Adani Group впали на початку торгів у Мумбаї в понеділок. Зокрема, флагман групи Adani Enterprises Ltd. обвалився на 9,7%. 
  • Загалом з 24 січня, після того, як американська Hindenburg Research звинуватила групу у шахрайстві, Adani втратила $118 млрд, або більше половини ринкової вартості її компаній. 
  • Водночас зростають побоювання щодо доступу конгломерату до фінансування. Adani Enterprises відклала продаж ключових облігацій менше ніж через тиждень після того, як вона раптово відмовилася від рекордного внутрішнього розміщення акцій. 
  • S&P Global Ratings у п’ятницю знизило свій прогноз щодо Adani Ports & Special Economic Zone Ltd. і Adani Electricity Mumbai Ltd. до негативного.

Контекст

Папери Adani Group дешевшають через масовий розпродаж. Інвестори почали позбавлятися акцій конгломерату після виходу 24 січня звіту дослідницької компанії Hindenburg Research, що спеціалізується на коротких продажах. У ньому Hindenburg Research описала численні корпоративні зловживання у компаніях Adani. Індійський мільярдер Гаутам Адані, який мав статус найбагатшої людини в Азії, вибув з «десятки» Forbes

Adani Group категорично відкинула звинувачення та погрожувала судовим позовом. У спростуванні компанія назвала звинувачення не просто необґрунтованою атакою на якусь конкретну компанію, а «навмисною атакою на Індію та історію її зростання». Hindenburg Research звинуватив Adani Group у тому, що вона одягається в індійський прапор, «систематично грабуючи націю».

Падіння акцій Adani слідує за приголомшливим зростанням в останні роки, включаючи одні з найбільших прибутків в Азії у 2022 році. Пʼятирічне зростання Adani Enterprises перевершило навіть такі компанії, як Tesla, і вивело Адані з відносної невідомості до лав найбагатших людей світу.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні